Maratoninį greičio ruožą įveikęs R. Baciuška: „Patirtis tikrai įdomi“

Dalintis:

Dakaro ralio dalyviai penktadienį baigė „48h Chrono“ iššūkį ir keliauja ilsėtis į Saudo Arabijos sostinę Rijadą.

„Challenger“ klasėje kovojantis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano per dvi dienas išvengė didesnių problemų ir sėkmingai įveikė šį netradicinį išbandymą. Per dvi dienas dalyviams teko įveikti 547,1 km greičio ruožą.

Po pirmosios dienos R. Baciuška buvo penktoje pozicijoje, o naktį ekipažas praleido viename iš septynių įrengtų bivakų, kur dalyviai gyveno palapinėse, neturėdami nei mechanikų pagalbos, nei ryšio, nei kitų įprastų patogumų.

Iš viso trasoje lietuvis užtruko 8 val. 26 min. ir galiausiai savo klasėje užėmė šeštąją vietą. Po finišo R. Baciuška prisipažino, kad 48 val. maratonas suteikė naujų patirčių, bet pareikalavo ir nemažai jėgų.

Rokas Baciuška Dakaro ralyje. MCH photography nuotrauka

„Sugrįžome sveiki ir gyvi. Turėjome šiokių tokių iššūkių, nes reikėjo įveikti 600 km vien dykuma. Buvo reikalų, vieną kartą nutrūko diržas, kitą kartą priekis sustreikavo. Nuvažiavę 400 km stojome į bivaką, kur buvo ir Carlosas Sainzas, ir Benediktas Vanagas. Valgėme kareivišką maistą, reikėjo pasistatyti palapines, miegojome ant žemės. Patirtis tikra įdomi. Negaliu sakyti, kad buvo lengva, nuovargis jaučiasi. Juolab, kad kai mažai valgau, tai stinga energijos“, – pasakojo R. Baciuška.

Maratoninio etapo nugalėtoju „Challenger“ klasėje tapo varžybų lyderis lenkas Erykas Goczalas – 7 val. 50 min. Bendroje įskaitoje R. Baciuška užima septintąją vietą ir lenkui pralaimi 2 val. 20 min.

Rokas Baciuška Dakaro ralyje. MCH photography nuotrauka

Šeštadienis sportininkams bus poilsio diena, o vėliau lauks dar šeši etapai. Dakaro ralis finišuos sausio 19 dieną.

„Laukia antra Dakaro pusė. Manau, kad bus dar iššūkių, bet tikiuosi jog antra pusė gali būti truputį lengvesnė. Nusimato daug akmenų, navigacinių iššūkių. Svarbu, kad esame sveiki ir gyvi, bagis vietoje, o Dakare dar liko nemažai dienų. Labai noriu padėkoti lietuviams, kurių čia atvažiavo labai daug. Ačiū jiems“, – sakė R. Baciuška.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą