Netikėta žinia: Tautvydas Urba baigia lenktynininko karjerą

Dalintis:

Dar visai neseniai „Tauragės kurjeris“ rašė, kad tauragiškiai autosporto mėgėjai ruošia techniką naujiems startams. Tačiau paaiškėjo, kad tituluotas autokroso lenktynininkas Tautvydas Urba apsisprendė trauktis iš bagių sporto.

Dešimtmetį tauragiškis Tautvydas Urba sėkmingai lenktyniavo „Buggy1600“ klasėje. Ir 2021-ųjų Lietuvos autokroso čempionate jam sekėsi puikiai – antrus metus iš eilės pavyko savo klasėje iškovoti Lietuvos čempiono titulą. Pandeminiais 2020-aisiais paskelbus, kad Europos autokroso čempionatas nevyks, jėgas lenktynininkas nusprendė išbandyti Čekijos Humpolec mieste vykusiose „Alfa racing cup“ varžybose. Jose tauragiškis kurį laiką pirmavo, tačiau nuleista padanga lėmė trečiąją vietą.

– Kai išvažiavome dalyvauti Europos čempionate, supratome, kas yra įspūdingos trasos. Net sunku papasakoti, kokia trasa teko važiuoti lenktyniaujant Čekijoje. Lietuva – lygumų kraštas, o Čekija kalnuota. Įsivaizduokite išraizgytą kilometro ilgio trasą, kurioje aukščio skirtumas tarp žemiausios ir aukščiausios vietos kaip 11 aukštų pastato. Važiuoji dideliu greičiu, leidiesi žemyn, tada kyli į kalną, posūkis – skersas leidiesi žemyn, kai šone skardis. Ten važiavau du kartus ir mechanikas sako iki šiol nesuprantantis, kaip toje trasoje reikia važiuoti, – anksčiau „Tauragės kurjeriui“ duotame interviu yra pasakojęs T.Urba.

Pasklidus kalboms, kad Eu­ro­pos au­tok­ro­so čem­pio­na­tų eta­pų pri­zi­nin­kas, 2017-aisiais Europos čempionate užėmęs aukštą 7-ąją vietą, planuoja baigti sportininko karjerą, jis „Tauragės kurjeriui“ tai patvirtino.

– Pardaviau bagį. Dešimt metų variau, užtenka. Gal ir anksti, bet čia viskas apgalvota. Žiūrėsim, kaip kiti dalyvauja, sirgsim už Tauragę, o bagį pakeis šeima, – liūdnas naujienas patvirtino T.Urba. – Laimėtos taurės lieka garaže, kur ir buvo. Šeima džiaugiasi, laisvo laiko turėsiu. Viskas tik į gera.

Pašnekovas atskleidė, kad jo bagį įsigijo iki šiol kėbuliniu automobiliu važiavęs Tomas Skrodenis iš Žemaitijos sostinės Telšių.

– Mane vijosi Andrius Lugauskas, Kęstutis Krakys pasikeitė bagį. Tomas Zavarskis buvo padaręs pertrauką, bet, mano žiniomis, irgi nusipirko naują bagį, – buvusius varžovus vardijo iš trasos besitraukiantis T.Urba.

Tauragės autosporto mėgėjams tai ne vienintelė liūdna naujiena. Jau anksčiau sklido kalbos, kad autokroso trasa Sungailiškiuose nebeatitinka reikalavimų. Dabar jau oficialiai patvirtinta, kad šiemet Lietuvos autokroso čempionato etapai šioje trasoje nevyks. Taip nusprendė susirinkę autokroso čempionato organizatoriai. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, kad vienas čempionato etapų vyktų ir Sungailiškių trasoje, balsavo tik Plungės atstovai.

Autosporto profesionalų nuomone, Sungailiškių trasoje yra vietų, kurias būtina remontuoti, kad galėtų vykti profesionalios varžybos: vietomis gruntas per minkštas, reikalavimų nebeatitinka atitvarai. Būtų viena, jei problemoms pašalinti reiktų tik finansinių injekcijų. Tačiau daugelio darbų negalima atlikti dėl to, kad trasa yra Pagramančio regioninio parko teritorijoje, kurioje taikomi įvairūs aplinkosaugos ribojimai.

Dėl šių priežasčių Lietuvos autokroso čempionato etapo Sungailiškiuose neišvysime – jis perkeliamas į Vilkyčių trasą Šilutės rajone.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą