fbpx

Rokas Baciuška: „Lenktyniausiu iki senatvės ir ją pasitiksiu Tauragėje“

Dalintis:

Vienoje stipriausių pasaulyje T4 klasės komandoje „South racing“ važiuojantis tauragiškis Rokas Baciuška šiandien pirmą kartą savo sportinį bagį pristato tauragiškiams. Kitą savaitę bagį komanda išsiųs į Maroką. Čia Roko lauks 8 intensyvios Maroko ralio dienos.

Rugpjūčio pabaigoje startavęs Pasaulio bajų taurės etape Lenkijoje Rokas važiuoja su naujuoju šturmanu. Pirmąją šiais metais įveiktą bają Ispanijoje išbandė su tauragiškiu Mindaugu Leliu. Bendroje įskaitoje T4 klasėje ekipažas liko šeštoje vietoje. Dabar į komandą jis pasikvietė patyrusį ne kartą Dakare važiavusį ispaną Armandą Monleoną.

– Rasti gerą šturmaną yra didelis iššūkis. Jų paklausa milžiniška. Jeigu nori važiuoti į Dakarą, reikia turėti labai gerą šturmaną. Lenkijoje mums tikrai neblogai sekėsi, atradome ryšį, bet viena mano klaida nutraukė varžybas. Norėjau geriau, bet atsitrenkiau į betono luitą. Žiopla klaida, perplėšėme ratą ir tądien tik į servisą važiavome, susitvarkėme. Paskui dirbome jau ne rezultatui, o tik dėl patirties ir treniruočių, – pasakoja Rokas. 21-erių lenktynininkas neslepia vienos iš savo svajonių – įveikti Dakarą, bet šiais metais vargu ar pavyks. Pasak Roko, norint tinkamai pasiruošti varžyboms, reikia rasti daug rėmėjų.

– Kartais rėmėjams atrodo, jog sportininko neišgelbės 1000 ar 2000 eurų, bet tai netiesa. Kartais to tūkstančio tiesiog gali pritrūkti, – įsitikinęs nuo devynerių metų prie sportinio režimo pripratęs tauragiškis.

Artimiausi Roko planai – sėkmingai įveikti spalį vyksiantį Maroko ralį. Norint gerai pasirodyti vien įveikti trasą negana. Pasak Roko, reikia gero fizinio pasiruošimo ir nusiteikimo.

– Neturiu griežto režimo, bet bėgioju, treniruojuosi. Tuo pat metu dirbu tėčio įmonėje, dabar dar kuriu savo verslą. Norint sportuoti, reikia finansų, reikia ir jais pasirūpinti. Aš tiek metų už vairo tik dėka tėvų palaikymo ir jų finansinio paskatinimo. Pradėti važiuoti be jokio finansavimo vargu ar įmanoma, – atviras 2018 metų Europos ralio kroso čempionas. Beje Europos taurę jis norėtų pakeisti kita – pasaulio čempiono taure.

Paklaustas, ar Tauragėje turi kur treniruotis, Rokas pripažįsta, kad ateityje čia norėtų įkurti kartingų trasą ir taip šiuo sportu sužavėti daugiau žmonių.

– Mano bagis registruotas, juo galiu važiuoti gatvėmis. Praėjusią savaitę kaip tik išvažiavau ir iš karto sustabdė policija, patikrino dokumentus. Aš gatvėmis važiuoju atsakingai. Manau lenktyniausiu iki senatvės. Gimiau ir mirsiu tik Tauragėje. Treniruotis turiu kur, bet norėčiau geresnės, savo trasos. Tauragė pamažu atsigauna, bet tikrai trūksta pramogų. Jei turėtume trasą, galėčiau pasiūlyti pasivažinėjimą kartu su manimi. Manau, daug kas norėtų išbandyti, – sako tauragiškis. Lenktynininko pėdomis seka ir mažasis brolis. Vienuolikmetis jau dalyvauja tarptautiniuose čempionatuose.

Šiandien visi norintys susipažinti su Roku ir apžiūrėti jo bolidą, kviečiami 15 valandą į Pilies kiemelį.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą