„Spanguolės“ grįžo net su trimis taurėmis

Dalintis:

Tauragiškės Lina Kraftė ir Greta Vėsaitė šią vasarą pajuto ypač didelį azartą automobilių sportui. Kiekvieną savaitgalį merginos keliauja iš vieno Lietuvos krašto į kitą – dalyvauja varžybose ir mėgaujasi pergalėmis. Ekipažo „Spanguolės“ narės sustoti nebegali – į priekį vis gena labai saldus pergalių skonis.

Šeštadienį Lina ir Greta pirmą kartą startavo Kačerginės trasoje (Kauno r.) surengtose „333 Endurance Cup“ ilgų nuotolių varžybose, kurios labai populiarios tarp automobilių sporto mėgėjų. Šioms lenktynėms užteko standartinės transporto priemonės, tik reikėjo trijų ekipos narių (viena privalėjo būti moteris). Sportininkės į draugiją pasikvietė kolegę Agnę Mažeikienę.

Daugiau nei keturias valandas trukusios varžybos reikalavo ne tik vairuotojų, bet ir technikos ištvermės. Ne veltui organizatoriai prieš startą ragino ypatingą dėmesį skirti mašinos padangoms ir stabdžiams. Trasoje reikėjo pasirodyti visiems komandos nariams, nurodytose vietose vairuotojai pasikeisdavo. Tauragiškėms ištvermės netrūko. Pasak jų, ausis džiugino automobilių variklių gausmas, stabdant cypiančios padangos, kolegų šūksniai ir užplūstančios emocijos.

– Savaitgalis buvo pilnas įspūdžių ir veiksmo. Kačerginės „Nemuno žiedo“ varžybose „Open“ klasėje iškovojome I vietą, važiavome SAAB automobiliu. Buvo nelengva – greitis 160 km/val., staigūs stabdymai, posūkiai, atstumas tarp mašinų mažas. Oi, kiek daug buvo džiugių emocijų! – kalbėjo Lina. – Bet mums dar trūko adrenalino, todėl sekmadienį nuvykome į Kupiškį, dalyvavome Lietuvos automobilių slalomo čempionato V etape. Prieš startą jaudinomės, nes nespėjome pasikeisti padangų, bet greičio pedalą spaudėme nešykštėdamos.

Po slalomo varžybų Kupiškyje ekipažo „Spanguolės“ merginos lipo ant iškilmingų apdovanojimų pakylos. Moterų klasėje Greta Vėsaitė iškovojo II vietą. Svečių komandinėje įskaitoje ji taip pat buvo antra, o Lina Kraftė pelnė III vietą. Pastaroji rungtis buvo gana sudėtinga, nes dauguma varžovų – vyrai. Lina pasakojo, kad rungtynės buvo smagios, o dalyviai – draugiški ir greiti. Po varžybų jie vienas kitam spaudė rankas, nors trasoje tarpusavyje kovojo dėl kiekvienos sekundės.

Merginos jau planuoja rugpjūčio 28–30 dienomis dalyvauti tradiciniame ralyje „Aplink Lietuvą 2020“. Dalyviai startuos Kaune, Rotušės aikštėje, jie varžysis dėl prezidento Gitano Nausėdos taurės.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą