Sportinių šokių kolektyvui uždrausta treniruotis Kultūros centre

Dalintis:

Šalyje draudžiami sporto renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas. Tauragės sportinių šokių studija „Spindulys“ tvirtina, kad būtent tokioms varžyboms – Lietuvos sportinių šokių čempionatui – negali ruoštis, nes kolektyvo treniruotėms duris užtrenkė ir miesto ugdymo įstaigos, ir Tauragės kultūros centras, kur iki karantino jie rinkdavosi. Ar šokėjams bus leista treniruotis, paaiškės šiandien.

Klausimas dėl sportinių šokių studijos „Spindulys“ veiklos pirmadienį buvo svarstytas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje. Anot savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, neformaliojo ugdymo užsiėmimai Tauragės meno mokykloje vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus pavienius individulius užsiėmimus, kurių esą labai mažai. Sporto centre užsiėmimai taip pat vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus individualius. Renginiai ir varžybos atidėti ir nevyksta. Tačiau sportinių šokių studija „Spindulys“, kurioje, anot savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo Tomo Raulinavičiaus, šoka apie 20 šokėjų, prašo ir toliau leisti treniruotis.

„Spindulio“ vadovai kreipėsi į rajono vadovus, kad leistų pasirengti sausio pabaigoje vyksiančiam Lietuvos sportinių šokių čempionatui. T.Raulinavičius patarimo paprašė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento atstovų. Šio centro Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė informavo, kad sportinių šokių kolektyvas dėl treniruočių teiravosi ir departamento.

– Mes turėjome išaiškinimą, kad aukšto meistriškumo varžyboms priskiriamos tarptautinės varžybos. „Spindulys“ rengiasi dalyvauti nacionaliniame čempionate. Dar reikėtų pasiaiškinti šią situaciją, tačiau tokios treniruotės neturėtų vykti. Esant tokiam sergamumui, ar tikrai reikalinga ir būtina vykdyti tokias treniruotes ir surasti variantų žmonių susibūrimui? – kalbėjo G.Masiulionienė.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas E.Šteimantas patikslino, kad kiek jis mato paskelbtuose tvarkaraščiuose, gruodį visi suaugusiųjų aukšto meistriškumo sportinių šokių pasaulio čempionatai atšaukti. Aukšto meistriškumo varžybos buvusios išbrauktos iš tvarkaraščių ir kitose pasaulio šalyse, išskyrus gruodžio 6 dieną vyksiantį tarptautinį breiko turnyrą.

Po posėdžio „Tauragės kurjerio“ kalbintas sportinių šokių kolektyvo „Spindulys“ vadovas Mindaugas Banys tvirtino, kad kitų miestų kolektyvai ruošiasi Lietuvos sportinių šokių čempionatui, todėl tauragiškiai jaučiasi nuskriausti.

– Jei turėtume savo patalpas, toks klausimas, kuris iškilo dabar dėl treniruočių, nė nekiltų. Kolektyvai, repetuojantys privačiose patalpose, eina ir šoka. Jie įstatymui nenusižengia. Sportinių šokių čempionatas – aukšto meistriškumo varžybos, ir mes turime joms ruoštis, kad neprarastume sportinės formos, – tvirtino „Spindulio“ vadovas.

„Spindulys“ šokiams patalpas nuomodavosi iš mokyklų, Kultūros centro, tačiau pastarieji nebesutinka įsileisti. M.Banys kelis kartus pabrėžė, kad „Spindulys“ yra sportinių šokių kolektyvas, siekiantis aukštų rezultatų, tai ne būrelis, kuris susirenka šiaip pašokti. „Spindulio“ šokėjai – Lietuvos sportinių šokių federacijos nariai.

Anot šokių klubo vadovo, daugumos šokėjų tėvai yra už tai, kad vaikai ir toliau treniruotųsi, jie nusiminę dėl susidariusios situacijos. Nuomotis privačią salę nedideliam kolektyvui brangu.

– Tai ne šokių būrelis, jie turi dirbti, palaikyti fizinę formą ir pasiruošti čempionatui. Kiti aukšto meistriškumo sportininkai dirba. Nei futbolininkai, nei regbininkai, nei imtynininkai nenustojo treniruotis. Negalime ir mes vykti į čempionatą, kaip sakoma, išlipę tiesiai iš lovų. Tikimės rajono vadovų supratingumo, – viliasi M.Banys.

Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis laukia Ekstremalių situacijų operacijų centro sprendimo dėl leidimo tęsti treniruotes „Spindulio“ kolektyvui Kultūros centro patalpose.

„Savivaldybė remiasi sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimais, tačiau šis klausimas plačiau bus išdiskutuota šiandien ESOC posėdžio metu“, – patikslino savivaldybės mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius.

Lietuvos sportinių šokių federacija čempionatų, numatytų kitų metų pradžioje, neatšaukė. Federacijos viešųjų ryšių atstovė Laura Montvilaitė informavo: „Šiuo metu yra numatyta, kad 2021 m. Lietuvos čempionatai vyks: sausio 30 d. – Lietuvos dešimties šokių čempionatas ir pirmenybės; kovo 12–14 d. – Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatai ir pirmenybės“.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą