fbpx

Sporto arenos „Šaltinio“ progimnazijos stadione nebus

Dalintis:

Daugiafunkcio kultūros ir sporto komplekso arenos, apie kurios statybas Tauragėje valdžia svarsto beveik visą kadenciją, klausimas tebėra atviras. Pakeista tik vieta, kurioje moderni arena turėtų išdygti. Naujos sporto erdvės tauragiškiai gali tikėtis Bernotiškės ir J.Tumo-Vaižganto gatvių sankirtoje esančiame sklype.

Iš kur gaus lėšų, dar nežino

Tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komiteto posėdyje, sušauktame rugpjūčio 29-ąją, vietos politikai svarstė pakeisti ankstesnįjį savo sprendimą „Dėl pritarimo įgyvendinti projektą Sporto komplekso statyba J.Tumo-Vaižganto g.123, Tauragėje“. Iki šiol valdantieji siekė, kad sporto kompleksas būtų statomas „Šaltinio“ progimnazijos stadione, nors opozicija ir tikino, kad mokyklos teritorijoje statyti tokį objektą būtų neteisėta.

– Turėjo apsisukti dveji metai, kad suprastumėte tai, ką sako opozicija, – įgėlė Pranas Petrošius.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis paaiškino, kad tuomet, kai buvo priimtas sprendimas dėl sporto komplekso statybos vietos, sklypas Bernotiškės gatvėje dar nebuvo suformuotas.

Komiteto nariai – Viktoras Kovšovas ir Pranas Petrošius domėjosi, iš kur savivaldybė tikisi gauti lėšų sporto komplekso statybai, tačiau konkretaus atsakymo neišgirdo, mat niekas jo ir nežino. Anot Tauragės rajono mero Sigito Mičiulio, sporto komplekso arenai, kurią planuojama pritaikyti šešioms sporto šakoms ir ja galės naudotis rajono moksleiviai, sporto klubai – apskritai visuomenė, finansinės paramos tikimasi gauti iš Kūno kultūros ir sporto departamento.Sporto kompleksas, kaip jau yra sakęs meras, gali atsieiti apie 2,5 milijono eurų.

Kad sportuotų daugiau vaikų

Karštos ir ilgos diskusijos užvirė svarstant, kiek paramos iš rajono biudžeto reikėtų skirti sportuojantiems vaikams. Neformaliojo mokinių sportinio ugdymo (NMSU) programos tvarkos aprašą pristatęs mero patarėjas Dovydas Kaminskas sakė, jog savivaldybė siekia, kad kuo daugiau moksleivių po pamokų būtų užimti. Meras S.Mičiulis patikslino, kad reiktų ieškoti būdų, kaip paskatinti trenerius į sportinius užsiėmimus įjungti kuo daugiau vaikų iš socialinės rizikos šeimų.

Anot D.Kaminsko, neformaliojo mokinių sportinio ugdymo programoje dalyvaujančioms organizacijoms bus skiriamos lėšos už būrelius lankančius moksleivius. Mėnesinis būrelio įkainis už moksleivį neturėtų viršyti 32 eurų. Didesnę dalį kompensuos savivaldybė, moksleivių tėveliams reikėtų mokėti 5,33 euro per mėnesį.

NMSU programoje galės dalyvauti Tauragės rajono savivaldybėje sportinio ugdymo veiklą vykdančios nevyriausybinės organizacijos. Programų finansavimo konkursas bus skelbiamas kiekvienų metų rugsėjį. NMSU lėšomis galės būti finansuojama tik viena vaiko pasirinkta programa. Sprendimo projekte numatytos penkios užimtumo valandos vienam moksleiviui per savaitę. Būrelių vadovai vaikų lankomumą privalės žymėti elektroniniame dienyne, tačiau dar neaišku, kada jis pradės veikti.

Tarybos nariams kilo daug klausimų dėl kriterijų, mokinių apskaitos, sporto kokybės užtikrinimo, suabejota, ar visi treneriai sugebės įgyvendinti šiuos reikalavimus, kad finansavimas būtų skirtas. V.Kovšovas viešai suabejojo: ar treneriai neieškos būdų, kaip iš moksleivių tėvų už būrelį gauti daugiau pinigų, nei numatys savivaldybė.

Žymos:
Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą