fbpx

Tauragiškė Italijoje dalyvavo įspūdingame čempionate

Dalintis:

Italijoje vykusiame Europos ekstremalaus bėgimo su kliūtimis čempionate dalyvavo tauragiškė Milda Mikaitytė, priklausanti Tauragės bėgimo klubui. Nors ant prizininkų pakylos nepakilo, tačiau pirmąją dieną pelnė 3-iąją vietą, o antrą čempionato dieną finišavo 10-oji.

Birželio 9–12 dienomis Italijoje vyko Europos ekstremalaus bėgimo su kliūtimis (OCR) čempionatas. Tvyrant 35 laipsnių karščiui sportininkams teko demonstruoti savo geriausią formą. Kaip pasakojo čempionate dalyvavusi tauragiškė Milda Mikaitytė, dalyvauti į šias aukšto lygio varžybas pakviesti tik geriausi sportininkai, pelnę ankstesnėse varžybose prizines vietas. Jų susirinko apie 1500.

Tauragiškė rungėsi dvi dienas. Trečiąją varžėsi komandos.

Tauragiškė Milda Mikaitytė Europos ekstremalaus bėgimo su kliūtimis čempionate. Asmeninio albumo nuotrauka

Pirmąją čempionato dieną sportininkai privalėjo įveikti 3 km trasą su kliūtimis, kurių viena buvo – 65 m plaukimas. Taisyklėse numatyta, kad visi startuojantys gauna 3 apyrankes – nepavykus iš pirmo karto įveikti kliūties, teisėjas atima vieną apyrankę. Visų trijų apyrankių netekęs sportininkas negali pretenduoti į kurią nors vietą ant pakylos. M.Mikaitytei puikiai sekėsi bėgimas, tačiau iš buvusių 20-ies kliūčių iš pirmo karto įveikė 17. Praradusi tris apyrankes mergina vis tiek užėmė 3-ią vietą, tik ant pakylos pakviesta nebuvo.

Antrąją čempionato dieną teko įveikti ypač sudėtingą trasą – 16 km, iš kurių 750 m buvo į kalną. Trasoje laukė 53 kliūtys ir plaukimas. Kaip ir pirmą dieną, tauragiškei sutrukdė trys kliūtys, kuomet ji prarado savo apyrankes. Tądien M.Mikaitytė finišavo 10-ta.

– Iš 1500 dalyvavusių sportininkų, kliūtis įveikė tik 30 proc. Italai tikrai pasistengė. Mes Lietuvoje neturime salių, inventoriaus tobulinimuisi. O jei nedalyvausi varžybose, tai ir netobulėsi. Tobulėjame tik per patirtį, – kalbėjo dvejus metus bėgimo sporte esanti Milda Mikaitytė.