Tauragiškiai pamėgo nuotolines treniruotes

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras karantino metu rajono gyventojams veda nuotolines treniruotes. Per pirmąjį mėnesį jau susidarė pastovių lankytojų grupė, kurioje beveik 30 tauragiškių.

Tauragės rajono visuomenės sveikatos biuro (VSB) direktorė Daiva Genienė džiaugiasi didėjančiu nuotolinių treniruočių intensyvumu ir jau po Naujųjų planuoja daugiau nuotolinių įvairių sporto šakų užsiėmimų.

– Nepaliekame gyventojų nesveikatoje ir pasyvume. Visas pasaulis persiorientuoja į gyvenimą ir darbą pandemijos sąlygomis, turime kartu judėti ir mes. Lapkričio mėnesį pradėjome vesti nuotolines treniruotes. Šiuo metu žmonės yra ypatingai sustingę ir pasyvūs. Mūsų tikslas, parodyti, kad net esant namuose galima mankštintis, – sakė D.Genienė.

Vyrai sportuoti internetu nelinkę

Kol kas nuotolinėse treniruotėse daugiausia sportuoja moterys. Pasak specialisčių, vyrai į treniruotes užsuka dar nedrąsiai.

Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuotrauka

Nemokamas kūno dizaino treniruotes internetu vedanti trenerė Regina Artimavičienė „Tauragės kurjeriui“ pripažino, kad sportuojančios moterys tik džiaugiasi, kai grupėje nėra daug vyrų.

– Čia išsiskiria dvi nuomonės. Kai treniruotėse dalyvauja vyrai, moterys visada būna labiau pasitempusios. Kai vyrų nėra, yra ir savų pliusų – sportuojančios moterys atsipalaiduoja ir nejaučia diskomforto, jog į jas gali būti susmeigtos pašalinių akys, – juokėsi trenerė ir pabrėžė, jog norint gyventi sveikiau, judėti reikia kasdien bent po pusvalandį.

– Kai pradėjome užsiėmimus, turėjome nuogąstavimų, ar tikai žmonės norės sveikatinimo užsiėmimus atlikti prie ekranų. Bet mūsų treniruotės vyksta esamuoju laiku, vyksta gyvas bendravimas. Jei trenerė mato, kad pratimai atliekami netaisyklingai, trenerė juos pakoreguoja. Sulaukiame tikrai daug grįžtamojo ryšio tiek iš sportuojančiųjų, tiek iš trenerės, kuri, beje, yra labai mylima visų treniruočių dalyvių, – džiaugėsi VSB vadovė D.Genienė.

Trenerė sportuojančius stebės televizoriuje

Paklausus R.Artimavičienės su kokiais sunkumais susiduria vesdama internetines treniruotes, pašnekovė atviravo – didžiausias priešas technika, kuri kartais ima ir paveda.

– Norisi matyti visus sportuojančius, svarbu stebėti, ar taisyklingai daromi pratimai. Dar svarbiau, kad dalyviai girdėtų muziką, kurią parenku pagal treniruotės intensyvumą. Kai skamba muzika, skaičiuoju pratimus, bet ne visada mano balsas girdisi kitoje ekrano pusėje. Dabar jau planuoju, kad treniruotėms nepakaks tik kompiuterio. Žadu jungtis prie televizoriaus ir stebėti sportuojančius dideliame ekrane, kad treniruotė taptų tikrai visapusiškai naudinga, – pasakojo R.Artimavičienė.

Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuotrauka

– Moterys, kurios intensyviai mankštinasi, yra labai stiprios, sveikos ir motyvuotos neapleisti savo sveikatos, – tikino D.Genienė ir kviečia visus tauragiškius pasitikrinti savo fizinio pajėgumo būklę, prisijungiant prie nuotolinių treniruočių. Jos vyksta pirmadieniais ir trečiadieniais 18 valandą. Visi norintieji pirmiausia turi registruotis  elektroniniu paštu karolina.preiksaitiene@tauragesvsb.lt.

– Sportas yra viena iš priemonių stiprinti organizmo imunitetą ir atsparumą. Juo labiau, kad yra įrodyta, jog fiziškai aktyvių tėvų vaikai patys yra aktyvesni ir sveikesni, – sportuoti paragino D.Genienė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą