fbpx

Vienuolikmetis tauragiškis skina pergales

Dalintis:

Vienuolikmetis Martyno Mažvydo progimnazijos penktokas veik neturi lygių bendraamžių kovoje prie šachmatų lentos.

Neimanto Viliušio apdovanojimų kolekciją papildė pirmosios vietos medalis bendraamžių klasėje XVI šachmatų festivalyje, vykusiame Jūros šventės metu, skirtame ICCF didmeistrio FIDE meistro Boriso Rumiancevo atminimui. Neimantas taip pat iškovojo antrąją vietą bendroje įskaitoje, už savęs palikęs gerokai vyresnius šachmatų meistrus iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

– Treniruojuosi bent po dvi valandas kasdien. Per atostogas su treneriu sprendžiame loginius uždavinius, konsultuojamės internetu. Man patinka. Jei viskas gerai seksis, ateityje taip pat užsiimsiu sportu. Tik dar nežinau – krepšiniu ar šachmatais, o jei nepavyks su sportu, būsiu gydytojas, – tiesiai po krepšinio treniruotės į „Tauragės kurjerio“ redakciją atskubėjęs kalbėjo Neimantas.

Berniukas šachmatais susižavėjo penkerių. Darželio auklėtoja jam pasiūlė lankyti būrelį, gabiam vaikui patiko ir šiandien kartu su tėvais jis keliauja ne tik į Lietuvoje vykstančias varžybas, bet jau yra puikiai pažįstamas ir užsienio meistrams.

– Jei ne karantinas, būtume važiavę į Norvegiją. Gaila, kad šiemet visi planai susimaišė, – apgailestavo Neimantas, lyderiaujantis ne tik prie šachmatų lentos, bet ir mokykloje.

Berniukas jau keletą metų mokosi tik dešimtukais.

– Nesėdžiu visą laiką prie knygų. Lieka laiko ir kompiuteriniams žaidimams, – sako vienuolikmetis.

Ilgiausia šachmatų partija, kurią iki šiol Neimantui teko žaisti, truko šešias valandas. Po atkaklios kovos Neimantas laimėjo prieš gerokai vyresnę varžovę. Jaunojo šachmatininko kolekcijoje – per 150 medalių ir laimėtojo taurių.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą