fbpx

Po kivirčo su vicemeru – į areštinę

Dalintis:

Antradienio naktį, po pirmadienio vakarą neasfaltuotoje Tauragės miesto gatvėje su rajono savivaldybės mero pavaduotoju Raimondu Matemaičiu kilusio apsižodžiavimo, areštinėje atsidūrė visuomenėje gerai pažįstamai tauragiškis Arūnas Pukelis. Tačiau policijos pareigūnų pradėtą ikiteisminį tyrimą kuruojantys prokurorai antradienį nurodė suimtąjį  nedelsiant paleisti.

Pasiskundė vicemeras

R.Matemaitis pirmadienio vakarą policijai parašė pareiškimą, kuriuo teigia, kad važiuojant Signalo gatve jam kelią užblokavo automobiliu „Mercedes Benz“ važiavęs asmuo. Vicemeras pareigūnams pasiskundė, kad išlipęs iš mašinos ja važiavęs vyras pareiškė nepagarbą ir pagrasino susidoroti.

Tą patį vakarą Tauragės rajono policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnio 1 dalį (Viešosios tvarkos pažeidimas). Dešimtą valandą vakaro į apklausą policijoje buvo iškviestas R.Matemaitis, o apie vidurnaktį Policijos komisariate atsidūrė ir A.Pukelis. Netrukus jis buvo sulaikytas 48 valandoms. Įvykiui – išskirtinis dėmesys Incidentui tirti buvo sutelktos nemenkos policijos pajėgos. Į A.Pukelio namus, jo teigimu, prieš vidurnaktį atvyko aštuoni policijos automobiliai, sulaikyme dalyvavo ir Tauragės rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas Eugenijus Motiekaitis. Apie vidurnaktį policijoje apklaustam verslininkui buvo pranešta, kad jis sulaikomas. A.Pukelis buvo uždarytas į Tauragės areštinę. Tokį nutarimą priėmė policijos tyrėjai.

Pasak tyrimą kuruojančio prokuroro Raimundo Aukštakalnio, tarp vicemero ir verslininko tą vakarą kilo konfliktas dėl to, kad važiuojant gatve kilo dulkių.

– Arūno Pukelio veikoje nusikaltimo sudėties nebuvo, o kodėl nutarta jį sulaikyti – nežinau. Manau, pagrindo tam nebuvo, – antradienį „Tauragės kurjeriui“ sakė prokuroras. Prokuroras sakė šiame incidente įžvelgiąs tik administracinės teisės pažeidimą.

Antradienį popiet Tauragės rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Gražvydas Žebelys priėmė nutarimą verslininką A.Pukelį paleisti, nesant pagrindo jo sulaikymui. Per kelias dienas, prokuroro R.Aukštakalnio manymu, turės būti nutrauktas ir ikiteisminis tyrimas.

Komentuoti neleido pareigūnai

Paprašytas papasakoti apie gatvėje kilusį incidentą, R.Matemaitis buvo nekalbus.

– Negaliu komentuoti, pareigūnai neleidžia, – „Tauragės kurjeriui“ sakė vicemeras. R.Matemaitis tik prasitarė, kad vakare, važiuojant į namus žmonos automobiliu, jam kelią pastojo kita mašina ir privertė jį sustoti

– Buvo fizinis kontaktas, – sakė R.Matemaitis, tačiau nepaaiškino, kas įvyko tarp jo ir A.Pukelio.

-Nemanau, kad tai kažkoks sudėtingas atvejis, netrukus jis bus ištirtas.

Tyrimo duomenimis, A.Pukelis apspjovė vicemero mašinos priekinį stiklą, sugriebė R.Matemaitį už rankos.

Vairuotoją nutarė sudrausminti

Antradienio vakarą iš areštinės paleistas A.Pukelis mano, kad Tauragės policininkai, uždarydami jį į areštinę,persistengė.

– Nei su kuo susimušiau, nei padariau kokį nusikaltimą. Tik sudrausminau lyg akis išdegus neasfaltuota gatve lėkusį vairuotoją, – „Tauragės kurjeriui“ sakė iš areštinės paleistas A.Pukelis.

Verslininko teigimu, važiuodamas Signalo gatve veidrodėlyje jis pastebėjo iš paskos dideliu greičiu atvažiuojančią dulkių kamuolių lydimą „Audi“.

– Pasipiktinęs pamaniau, kad reikia sudrausminti lekiantį vairuotoją. Toje gatvės atkarpoje, dėl laikinai įrengto apvažiavimo eismas itin judrus ir sukelia grėsmę ne tik pėstiesiems, bet ir vaikams. Ne kartą su šios gatvės gyventojais aptarinėjome, kaip būtų galimą spręsti dulkėtų gatvių būseną ir kai kurių vairuotojų nedrausmingą elgesį, sukeliant kamuolius dulkių.

Pasukau arčiau gatvės vidurio, iškišau ranką ir sustabdžiau. Priėjęs prie sustojusio vairuotojo jį perspėjau nelakstyti tokiu greičiu žvyruotomis gatvėmis. Klausiau jo, ar jam patiktų čia gyventi, kai namų langus plauti nuo mašinų sukeltų dulkių tenka beveik kiekvieną dieną, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo A.Pukelis. Jis teigia pastebėjęs automobilyje vaikus, užtrenkęs dureles ir grįžęs į savo mašiną. Apie vidurnaktį verslininkas sako sulaukęs aštuonių policijos ekipažų

– Pasakė, kad esu sulaikomas, ir išsivežė, – žurnalistui pasakojo A.Pukelis. Jis sako, kad tik policijoje sužinojo, jog vairuotojas, su kuriuo susikivirčijo, – rajono savivaldybės mero pavaduotojas. Be to, R.Matemaitis – rajono Saugaus eismo komisijos pirmininkas

– Nustebino, kad už kultūros sritį rajone atsakingas valdininkas, Saugaus eismo komisijos pirmininkas gatvėmis pats laksto lyg be galvos. Aš pasielgiau kaip tauragiškis, neabejingas kitų problemoms. Manau, valdininkas ir politikas turėtų ne taip jautriai reaguoti į kritiką jo atžvilgiu, – sakė A.Pukelis.

A.Pukelis tikino, kad jį stebina ir Tauragės policininkų darbo metodai

– Susidariau nuomonę, kad policija ne visiems vienodai taiko įstatymus. Jei kreipėsi aukštas pareigas užimantis politikas, metamos didžiulės pajėgos, jei pasiskundžia eilinis žmogus, tokios skubos ir dėmesio jis gali nesitikėti, – mano A.Pukelis.

Policininkai jaučiasi teisūs

Remigijaus Rudmino, Tauragės rajono policijos komisariato viršininko, teigimu, A.Pukelio sulaikymas nėra kažkuo išskirtinis. Jis neigė, kad A.Pukelio sulaikyti vyko aštuoni policijos ekipažai.

– Naktį surinkti tiek policininkų būtų sudėtinga. Gal buvo kokie 3-4, gal tuo metu dar keli privažiavo, – „Tauragės kurjeriui“ sakė viršininkas.

R.Rudmino manymu, policininkai nepadarė nieko, kas pažeistų įstatymus, esą situacija su A.Pukeliu atitiko Baudžiamojo proceso kodekso 140 straipsnio pagrindus, kuriais vadovaujantis jis ir buvo sulaikytas.

Komisariato viršininko teigimu, incidentą Signalo gatvėje policininkai vertino kaip viešosios tvarkos pažeidimą. Tačiau R.Rudminas negalėjo prisiminti, kada dar Tauragėje kas nors būtų sulaikytas pagal 284-ojo Baudžiamojo kodekso straipsnio 1 dalį (joje sakoma, kad žmogus, kuris viešoje vietoje įžūliais, vandališkais veiksmais, grasinimais, patyčiomis demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų).

Advokatas Petras Orlovas:

„Manau, kad policijos pareigūnai nesilaikė Baudžiamojo proceso kodekso 140 straipsnio reikalavimų ir nuostatų. Asmuo gali būti sulaikomas tik tais atvejais, kai užklumpamas darantis nusikaltimą ar tuoj po to, kai asmuo nusikalstamąją veiką padarė ir kai yra pagrindas manyti, kad asmuo gali pabėgti, ar iš karto neįmanoma nustatyti jo asmenybės, taip pat kitais atvejais, kai yra suėmimo skyrimo pagrindai ir sąlygos. Taigi įstatymas griežtai reglamentuoja laikino sulaikymo pagrindus. Praktikoje dažnai šių įstatymo reikalavimų nesilaikoma, kas atsitiko ir sulaikant Arūną Pukelį. Policijos darbuotojai persistengė, bandydami tokiu būdu „apginti“ aukštas pareigas einantį savivaldybės pareigūną. Prokurorai pasielgė garbingai ir teisiškai pagrįstai, padarydami teisingas išvadas, kad Arūnas Pukelis buvo sulaikytas be pagrindo. Įstatymas taikytinas visiems vienodai ir tame yra visa teisingumo prasmė“.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą