Įdomūs faktai apie sporto pasaulį

Dalintis:

Nors tikri sporto entuziastai sistemingai studijuoja jiems patinkančių sporto šakų turnyrines lenteles, nepraleidžia nei vienų rungtynių ir geba net ir prikelti viduryje nakties išvardinti visus jų mėgstamų komandų žaidėjus, visuomet yra faktų, kurių galbūt dar nesate girdėję. Juolab, kad sporto pasaulis šiandien yra milžiniškas ir tai labai akivaizdžiai liudija TOPsport statymai bei šiuolaikinė sporto įvykių pasiūla. Todėl pristatome jums keletą atsitiktinių įdomių faktų apie sportą.

27 faktai, kuriuos įdomu žinoti
 1. Maiklas Džordanas kasmet iš „Nike“ kompanijos uždirba daugiau pinigų nei visi Malaizijoje esančiose „Nike“ gamyklose dirbantys darbuotojai kartu sudėjus. Žinoma, tai gali atrodyti kaip šokiruojantis faktas, tačiau jis tikrai neturėtų stebinti.
 2. Bėgikai dažniausiai pasiekia rekordus vėlyvu dienos metu, kadangi tuomet jų kūno temperatūra būna pati aukščiausia.
 3. Kuomet Maiklo Džordano marškinėliai buvo pavogti iš lankytojų persirengimo kambario jo komandai kovojant prieš „Orlando Magic“, M. Džordanas turėjo dėvėti 12 numeriu pažymėtus marškinėlius (tikrasis jo numeris buvo 23). Tačiau akivaizdu, kad šio legendinio krepšininko niekas niekuomet negalėjo sustabdyti – juolab, marškinėliai.
 4. Pitsburgas yra vienintelis Amerikos miestas, kuriame yra trys sporto komandos, dėvinčios lygiai tokių pačių spalvų (juodą ir geltoną) sportinę aprangą.
 5. Golfo kamuoliukas iš karto po smūgio gali skrieti net 270 km/h greičiu.
 6. Ant golfo kamuoliuko yra daugiau nei 350 duobučių.
 7. Argentiniečių futbolininkas Diegas Maradona 1991 m. Italijoje atliko narkotikų testą, kuris pasirodė esantis teigiamas. Tokia pati situacija pasikartojo ir antrą kartą – 1994 m. vykusio Pasaulio čempionato metu. Kaip vėliau paaiškėjo, galiausiai jis nusprendė tokius „įkalčius“ nuslėpti, todėl prireikus atlikti narkotikų testą, jis pateikdavo kito vyro šlapimą, kuriame nebuvo jokių narkotinių ar psichotropinių medžiagų.
 8. Daugelio iš mūsų namuose naudojamas įprastinis veržliaraktis 1922 m. buvo išrastas buvusio pasaulio sunkaus svorio bokso čempiono Jack Johnson. Akivaizdu, kad jam 73-13-10 rekordo nepakako!
 9. Žirgų lenktynėse lyderis laimi maždaug 30% dažnumu (arba rečiau).
 10. Prireikia net 3000 karvių, kad Nacionalinei futbolo lygai (NFL – JAV amerikietiško futbolo lyga) vieneriems metams pakaktų odos, iš kurios yra gaminami amerikietiško futbolo kamuoliai. Juokaujama, kad dėl tokių didelių skaičių, geriau jau būtų leidžiama žaisti karvėms.
 11. MLB lygos beisbolo žaidėjas George Herman „Babe“ Ruth jaunesnysis po savo beisbolo kepuraite laikydavo kopūsto lapą tam, kad jis jį vėsintų. Kopūsto lapą jis keisdavo kas du kamuoliuko padavimus. Pasirodo, kad kartais sėkmę galima „prisijaukinti“ ir tokiais neįprastais būdais!
 12. Pirmosios beisbolo kepuraitės buvo gaminamos iš šiaudų.
 13. Jeanne-Genevieve Garnerin buvo pirmoji moteris parašiutininkė, kuri 1799 m. parašiutu nusileido iš karšto oro baliono.
 14. Dauguma NASCAR (Nacionalinė gamyklinių automobilių lenktynių asociacija) komandų padangose vietoje oro naudoja azotą.
 15. Kareem Abdul-Jabbar yra visų laikų NBA krepšinio legenda, per savo karjerą surinkusi net 38 387 taškus. Šiandien jis kolekcionuoja kilimėlius, kadangi jo pėdoms po įspūdingos profesionalaus krepšininko karjeros, praleistos ant kietmedžio, reikia kažko minkšto.
 16. Tarp 1900 m. ir 1920 m. virvės traukimo rungtis buvo Olimpinių žaidynių dalis.
 17. Kadangi per Antrąjį pasaulinį karą tiek amerikietiškojo futbolo Pitsburgo „Steelers“ komanda, tiek ir Filadelfijos „Eagles“ komanda prarado daugybę žaidėjų, jos 1943 m. sezone susijungė ir tapo „Steagles“ komanda.
 18. Yra sakoma, kad žaidėjai, kurių akys yra rudos, yra geresni atmušėjai nei tie, kurių akys yra mėlynos.
 19. Mikrobangų krosnelėje pašildytas beisbolo kamuoliukas skrenda toliau nei šaldytas kamuoliukas.
 20. Žmonės nudistų bendruomenėse tinklinį žaidžia gerokai dažniau nei kitas sporto šakas.
 21. NBA krepšinio komanda „Los Angeles Lakers“ yra labai populiari Bahamuose.
 22. 1901 m. boksas tapo teisėtu sportu. Žinoma, nuo to saugesniu jis tikrai netapo.
 23. Daugiausiai kada nors Olimpinių medalių laimėjusi sportininkė yra Larissa Latynina – gimnastė iš Sovietų Sąjungos, kuri tarp 1956 m. ir 1964 m. dalyvaudama trijose Olimpiadose laimėjo net 18 medalių.
 24. Tikrasis MLB (angl. „Major League Baseball“) žaidimo laikas yra devynios minutės ir 55 sekundės, tačiau nepaisant to, dažniausiai žaidimas baigiamas apytiksliai po trijų valandų.
 25. Stalo teniso sporto šakoje atmuštas kamuoliukas gali skrieti net 170 km/h greičiu.
 26. Amerikos lengvosios atletikos atletas Jamesas Clevelandas „Jesse“ Owensas 1935 m. per 45 min. pasiekė net keturis pasaulio rekordus.
 27. Sudano kilmės amerikiečių krepšininko, žaidusio NBA lygoje, Manute Bol senelis turėjo net 40 žmonų.

Užs. Nr. 20

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą