Darbo inspekcija: tikrintos 9 įmonės, vienoje rasta pažeidimų

Dalintis:

Visoje Lietuvoje Valstybinė darbo inspekcija tikrino įmones, ar jos laikosi COVID-19 pandemijos valdymo reikalavimų. Tauragėje patikrintos 9 įmonės. Vienoje nustatyta pažeidimų.

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atstovė Jolanta Bielskienė žiniasklaidą informavo, kad patikrinimai buvo vykdomi lapkričio 12–17 dienomis. Jų metu visoje Lietuvoje aplankyta 140 apdirbamosios gamybos, transporto ir saugojimo įmonių. Iš viso planuojama surašyti 34 protokolus dėl nustatytų pažeidimų.

Ne į visas įmones inspektoriams pavyko lengvai patekti, kai kur prireikė ir policijos pareigūnų įsikišimo. Tačiau Tauragėje viskas vyko sklandžiai.

Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus patarėjas Raimundas Leonavičius „Tauragės kurjeriui“ patikslino, kad Tauragės rajone įmonės buvo tikrinamos lapkričio 17 dieną. Patikrinimams pasirinktos skirtingo dydžio gamybos srities įmonės, kuriose darbuotojų skaičius svyruoja nuo 20 iki 200.

– Buvo patikrintos 9 įmonės, iš jų vienoje rasta pažeidimų. Buvo nesilaikoma saugių atstumų, dirbama be apsauginių veido kaukių. Tai apdirbamosios pramonės srityje dirbanti įmonė, joje apie 40 darbuotojų, – informavo R.Leonavičius, atsisakęs plačiau detalizuoti įmonės veiklą.

Pastarosios įmonės vadovui surašytas administracinių nusižengimų protokolas, pagal kurį pirmą kartą nusižengus skiriama pusė minimalios baudos – 120 eurų.

Raimundas Leonavičius taip pat informavo, kad buvo tikrinami darbuotojų galimybių pasai. Žurnalistus VDI patarėjas patikino, kad labai nedidelė tikrintų įmonių darbuotojų dalis dirba reguliariai testuodamiesi dėl sergamumo koronavirusu – dauguma turi galimybių pasus po persirgimo ar skiepų.

– Dauguma įmonių laikosi taisyklių. Rezultatai gan optimistiniai. Tikrinimus savo ruožtu atlieka ir veterinarinė tarnyba, policijos pareigūnai, Visuomenės sveikatos centras. Tai atsakomybės reikalas, – sakė R.Leonavičius.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą