fbpx

Įmonių sujungimo procese – žinia apie vandens brangimą

Dalintis:

Vietos politikai palaimino Tauragės rajono savivaldybės derybų su Pagėgių savivaldybe dėl bendrovių Pagėgių komunalinis ūkis ir „Tauragės vandenys“ sujungimo startą, kad tik gautų paramą europiniams projektams vykdyti. Deryboms pritarta, nors garantijos, kad europinius pinigus Tauragė gaus tam, kam labiausiai reikia, ir nėra.

Tauragės rajono savivaldybės taryba pasidavė Aplinkos ministerijos suregztam pertvarkos planui ir pasišovė sujungti geriamojo vandens tiekimo bei nuotekų tvarkymo paslaugas teikiančias įmones – UAB „Tauragės vandenys“ ir UAB Pagėgių komunalinis ūkis. Aplinkos ministerija pažadėjo, kad po sujungimo naujoji įmonė galės pasinaudoti 80 procentų subsidija iš Europos Sąjungos fondų vandentvarkos projektams vykdyti.

Praėjusią savaitę sušauktame Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje už pritarimą vesti derybas su Pagėgių savivaldybės administracija dėl įmonių sujungimo pasisakė visi posėdyje dalyvavę tarybos nariai, nors ir paaiškėjo, kad paramos iš europinių fondų dumblo apdorojimo įrenginių plėtrai, ko labai reikia Tauragei, savivaldybė greičiausiai negaus.

Aplinkos ministerijos atstovai nuotoliniu būdu dalyvavo tarybos komitetų posėdžiuose, tačiau nei per posėdžius, nei vėliau savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriui neatsakė, ar bus keičiami teisės aktai, kurie leistų Tauragei gauti 80 procentų subsidiją dumblo džiovyklai. Be to, „Tauragės vandenys“ dar gaus „nugyventą“ Pagėgių komunalinį ūkį. Svarstymo, ar pradėti derėtis su Pagėgių savivaldybe dėl įmonių sujungimo metu paaiškėjo, kad nepriklausomai nuo to, įmonės bus sujungtos ar ne, jei tik reikės investuoti, vandens kaina vartotojams kils. Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė to neslepia: investicijų grąža turi būti.

„Tauragės vandenų“ vadovas Eduardas Anulis po posėdžio „Tauragės kurjerį“ patikino, kad įvardyti konkrečias sumas būtų neteisinga:

– Neaišku, kaip ta kaina susidėliotų. Šiuo metu daromos studijos, kiek kainuotų valyklos ir dumblo apdorojimo įrenginių plėtra. Kai žinosime, kiek reikės pinigėlių įrengimams, bus aiškiau. Dabar tik duota pradžia deryboms su Pagėgių savivaldybe dėl įmonių sujungimo. Derybų metu paaiškės, verta ar neverta jungtis. Jei Aplinkos ministerija pakeistų aprašus dėl paramos skyrimo ir projektą galėtume vykdyti pridėdami tik 20 procentų savų lėšų, vanduo mums brangtų tik kokiais 3–4 centais, jei dirbtume su pelnu ir padidėtų vartotojų skaičius – gal tik 1–2 centais pabrangtų.

Anot E.Anulio, įmonių susijungimas reikalingas, bet jei Aplinkos ministerija neras būdų, kad „Tauragės vandenys“ galėtų gauti europinių lėšų, tuomet kaip ir neapsimoka.

– Jei sujungę įmones gautume paramą tik vandentvarkos plėtrai kaimuose, kartu su savivaldybe vis tiek turėtume imti paskolą – tris, keturis ar penkis milijonus eurų – dumblo džiovyklai. Paėmus paskolą vandens kubo kaina kiltų daugiau. Gali būti, kad net 16 centų, kaip ir kalbėta per tarybos komitetų posėdį. Kaip sakiau, vandens kaina priklausytų ir nuo to, kuriam laikotarpiui imtume paskolą, – patikslino pašnekovas.

E.Anulis sako, jog bet kuriuo atveju jau ištransliuota, kad Tauragė nori jungtis ir kad reikalinga valyklos ir dumblo apdorojimo renginių plėtra.

– Gal Aplinkos ministerija kitu santykiu – su 50 ar 30 procentų prisidėjimu – duos mums paramą, – viliasi „Tauragės vandenų“ direktorius.

Tauragės rajono savivaldybės taryba, ar leistis į derybas, ar ne, svarstė anksčiau už Pagėgių politikus. Kaip posėdyje sakė Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja G.Pukelytė, pagėgiškiai jungimosi labiausiai bijo dėl darbuotojų etatų.

„Tauragės kurjeriui“ Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius yra sakęs, kad jungimasis Pagėgiams taip pat būtų naudingas dėl investicijų, nes vandentvarkos ūkį reikia atnaujinti.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą