Kelionių organizatoriai: „Atėjo metas, kai galime tik svajoti“

Dalintis:

Pirmojo karantino metu užvėrus šalies sienas, užsienyje įstrigę lietuviai dievagojosi – kol pandemija nesibaigs, iš Lietuvos niekur nevyks. Antrojo karantino metu sienos atviros, vyksta reguliarieji lėktuvų reisai į lietuvių pamėgtas šalis, tiesa, dauguma lėktuvų skrenda pustuščiai. Tauragėje įsikūrusios kelionių agentūros „1000 mylių“ vadovė Inga Dikšaitienė išsiilgusius poilsio svečiose šalyse ir kelionių ramina – kelionės bus, bet planuoti jas verta tik 2021 metams.

Planavo, bet atšaukė

Kelionių agentūrų naujienose dar šią savaitę buvo siūloma planuoti Naujųjų metų keliones į šiltuosius kraštus. Pavyzdžiui, į prestižinį, penkiomis žvaigždutėmis vertinamą, didelę teritoriją užimantį viešbutį Egipte Naujųjų sutikimui su programa ultra viskas įskaičiuota užsisakyti buvo galima už 576 eurus žmogui. Į šią kainą įskaičiuotas skrydis, bagažas, pervežimo Egipte paslaugos, 7 paros viešbutyje, visos paros maitinimas, gėrimai. Tas pats viešbutis vykstant savarankiškai iš Varšuvos tomis pačiomis dienomis žmogui kainuoja 390 eurų. Vykdami į kelionę savarankiškai, keliautojai turi prisiimti atsakomybę, jei susirgtų COVID-19, jei skrydžiai būtų atšaukti, taip pat kiltų grėsmė prarasti už juos sumokėtus pinigus. Tačiau savaitės pabaigoje kelionių organizatoriai išplatino pranešimą, kad visos artimiausios kelionės iš Lietuvos atšaukiamos.

„Atsižvelgdami į Lietuvos Respublikoje įvestą visuotinį karantiną, taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui bei griežtas URM rekomendacijas keliautojams dėl nepalankios epidemiologinės COVID-19 situacijos, informuojame, kad visos nuo gruodžio 16 iki sausio 3 dienos suplanuotos kelionės į Egiptą, Jungtinius Arabų Emyratus, naujametinę Antaliją bei Prancūziją – atšaukiamos“, – pranešė didieji Lietuvos kelionių organizatoriai „Novaturas“ ir „Tez Tour“. Turistų įsigytos kelionės į Egiptą ir JAE perkeliamos į 2021–2022 metus už tą pačią kainą“.

Tikimybė užsikrėsti oro uoste maža

– Lietuvoje yra tik keli kelionių organizatoriai, kurie nustato poilsinių kelionių taisykles. Jei jie pasako – atveriam skrydžius į Egiptą, mes tuos skrydžius siūlome klientams iš Tauragės. Jei kryptys užsidaro, jokių kelionių pasiūlyti negalime. Šiandien gyvename karantine ir jokie kelionių agentūrų skrydžiai iš Lietuvos nevyksta, – „Tauragės kurjeriui“ sakė kelionių agentūros „1000 mylių“ vadovė Inga Dikšaitienė.

Ingos Dikšaitienės vadovaujama kelionių agentūra durų neužvėrė, tauragiškiai šiuo metu gali rinktis keliones sausiui. Kol kas planuojamos dvi kryptys – Egiptas ir Kanarų salos.

– Jau rugsėjį priėmėme sprendimą susikoncentruoti ne į kelionių organizavimą, o į naujo internetinio tinklalapio, naujų paslaugų kūrimą ir ruošimąsi kitam sezonui. Situaciją vertinam realiai. Kol gyvenam karantino režime, iš mūsų pusės būtų neatsakinga žmonėms siūlyti keliones į šiltus kraštus, kai nežinome, kokia ten situacija bus po kelių savaičių. Kai situacija pagerės, keliones atnaujinsime. Vasarą dar pati spėjau išvažiuoti pailsėti ir nesigailiu. Įsitikinau vienu – oro uoste užsikrėsti COVID-19 tikimybė daug mažesnė negu Tauragės prekybos centre ar Palangoje ant tilto į jūrą, – teigia kelionių agentūros vadovė.

Turizmo rinkoje nieko nevyksta

Šiandien Lietuva priskiriama šalims, kuriose užsikrėtimas COVID-19 vienas didžiausių pasaulyje. Atsižvelgdamos į tokią statistiką, užsienio valstybės turistų iš Lietuvos išskėstomis rankomis nelaukia. Dauguma skelbia – keliaujant būtinas neigiamas COVID-19 testas, atliktas ne anksčiau nei 3 paros iki skrydžio. Kai kurios šalys atvykusius lietuvius siunčia į karantiną ir dar įpareigoja testą atlikti praėjus kelioms dienoms saviizoliacijoje.

Vaidoto Katausko individuali įmonė „Baltic Tours Tauragė“ jokių kelionių savo klientams šiuo metu pasiūlyti negali. Įmonės vadovas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad ir artimiausiuose planuose kelionių nėra.

– Turizmo rinkoje dabar nieko nevyksta. Nieko neplanuojame. Tiksliau, planuoti galime, bet apie detalesnius planus tik Vyriausybė galėtų papasakoti. Jie priima sprendimus – keliauti ar ne. Dirbti ar ne. Gali žmonėms pasakoti daug ką, bet realybė šiandien nekokia. Kelionės nevyksta ir nežinia, kada vėl prasidės, – apmaudžiai kalbėjo „Baltic Tours Tauragė“ vadovas.

Savarankiškai keliauja tik drąsiausi

Inga Dikšaitienė sveikina drąsius keliauti savarankiškai pasiryžusius tauragiškius, bet ragina nepamiršti itin svarbių taisyklių.

– Šiandien reikia būti protingiems. Reikia palaukti. Yra rizika, kad kelionė neįvyks. Labai atsargiai reikėtų rinktis keliones į tolimas šalis. Visada reikia pagalvoti, kaip reikės grįžti, jei užsivers sienos. Reikia pagalvoti ir apie pinigus. Daugumoje šalių negalioja sveikatos draudimas susirgus COVID-19. Susirgus tektų mokėti tūkstančius už gydymą ir tie pinigai bus iš turisto kišenės. Savarankiškas keliones šiandien itin atsargiai turėtų vertinti keliautojai, turintys mažą kelionės biudžetą. Šiandien galima rasti tikrai pigių skrydžių. Į Maldyvus gali nuskristi už 300–400 eurų, bet reikia įsivertinti – ar bus pinigų grįžti namo savarankiškai, – pataria I.Dikšaitienė.

Paklausta, ar verta rizikuoti ir į šiltuosius kraštus keliauti su Lenkijos kelionių agentūromis, kurios keliones vis dar organizuoja, I.Dikšaitienė tuo suabejojo.

– Lenkija – didelė šalis ir kelionės iš Varšuvos visada buvo geresnėmis kainomis. Pandemijos pradžioje Lenkijai paskelbus, kad uždaro sienas ne Lenkijos piliečiams, mūsų turistai tiesiog nebuvo įleisti į lėktuvus. Kaip grįžti namo? Į visas keliones dabar patarčiau žiūrėti atidžiau, kaip per didinamąjį stiklą. Palaukime. Sausio mėnesį bandysime planuoti kai kurias keliones, bet viskas gali pasikeisti labai greitai. Atėjo metas, kai galime tik svajoti, – „Tauragės kurjeriui“ sakė pašnekovė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą