Kiniškų prekių pabrangimas atbaidys ne visus

Dalintis:

Šiandien Seimas nusprendė, kad nuo kitų metų liepos mėnesio naikinama pridėtinės vertės mokesčio lengvata pigesnėms nei 22 Eur prekėms iš trečiųjų šalių. Tai reiškia, kad ir prekės iš gerai žinomos prekybos milžinės „Aliexpress“ brangs. Tačiau ne visus pirkėjus tai atbaidys – kai kurie tauragiškiai ir toliau planuoja reikalingas prekes parsisiųsdinti iš tolimosios Kinijos.

Prekės iš Kinijos į Lietuvą plūste plūsta ir tai ne kartą patvirtino Lietuvos paštas, informuodamas, jog daugiau nei pusė siuntų yra būtent iš šios šalies. Žmonės neslepia – jei galima prekę gauti pigiau, kodėl ne? Tiesa, neretai siuntėjai iš Kinijos užrašo ant siuntų itin mažą vertę ar net skelbia, jog tai esanti dovana, tokiu būdu vengiant didesnių mokesčių. Įsigaliojus Seimo nutarimui taip lengvai prasprūsti esą nepavyks.

Prekes iš Kinijos siunčiasi ir kai kurie tauragiškiai. „Tauragės kurjeriui“ vieni tvirtino ir toliau ieškosiantys pigesnių prekių užsienyje, kitiems gi aktualiau kokybė, o ne kaina.

„Užsakinėju labai daug prekių iš Kinijos. Jei kils kaina, manau užsakinėsiu tik būtiniausius daiktus. Mano pirkimams didelę įtaką daro kaina – jei su mokesčiais vis tiek gausis pigiau pirkti iš Kinijos, tai iš ten ir pirksiu. Tačiau man labai įdomu, kaip viską pavyks sukontroliuoti, nes būna prekių ir po 10 centų. Dabar dar daug neaiškumų su šiuo sprendimu“, – atvirai dėstė Tauragėje gyvenanti Simona.

Tauragiškė Agnė kur kas labiau domisi kokybiškais pirkiniais:

„Niekada neužsisakydavau iš Kinijos brangių prekių. Buvo kelios siuntos, kurios taip ir neatkeliavo. Po ilgų laukimo mėnesių pinigai grįžo į sąskaitą. Iš Kinijos prekes siunčiamės dėl mažos kainos. Pridėjus mokesčius tiesiog nebus verta iš ten pirkti. Geriau tada taupyti ir pirkti brangesnį, bet kokybiškesnį produktą. Be to, įvedus naujus mokesčius sumažės ir kiniškų prekių pasiūla mažose parduotuvėse“.

Taip pat Tauragės mieste gyvenanti Loreta atviravo daug ką perkanti iš Kinijos prekybos milžinės „Aliexpress“. Pašnekovė svarstė, kad panaikinus mokestinę lengvatą kiniškos prekės vis tiek bus pigesnės nei Lietuvoje:

„Kai įsigalios šis pakeitimas, aš tiesiog prieš pirkdama atidžiau žiūrėsiu į kainas. Bet manau, kad daugelio prekių kainos bus mažesnės, už parduodamas Lietuvoje ar kitur Europoje. Ir jau dabar kai kurie „Aliexpress“ prekeiviai turi savo sandėlius Europos sąjungoje, tai manau, jog tokių sandėlių tiesiog padaugės“.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą