fbpx

Klaidos išlindo darbus vos pradėjus

Dalintis:

Tauragės Laisvės gatvėje paklotas naujas asfalto sluoksnis vos prapliupus dangui atskleidė darbininkų klaidas. Savivaldybės administracija aiškina, kad nepasiteisino automatiniu būdu skaičiuojami nuolydžiai, todėl asfalto dangą teks perkloti.  

Laisvės gatvė Tauragės remontuotinų gatvių eilėje tebuvo 31-oje vietoje, tačiau ji aplenkė kitas, mat asfaltuojama iš valstybės skiriamų Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšų. Susisiekimo ministerija Tauragės miesto Laisvės gatvei remontuoti skyrė 380 tūkst. eurų.

Šios gatvės remonto darbų konkursą laimėjo savivaldybės kontroliuojama UAB „Dunokai“, tačiau darbus atlieka „Kauno tiltai“. Darbams dar nesibaigus gyventojai suskubo baksnoti į per aukštus gatvės bortus ir žerti priekaištus dėl gatvėje telkšančių balų. Dalį ką tik užpilto asfalto sluoksnio remonto darbus vykdanti įmonė jau nuardė.

„Krituliai labai greit parodo klaidas. Prieš keletą dienų paklota danga „graužiama“ ir jau bus naujas lopas. Lietaus vandenys telkšo greta šulinių, nes nesugebėta „sugaudyti“ nuolydžių. Vienos pusės kelkraštis kažkoks nebaigtas greitadarbis, o kai kurie įvažiavimai į kiemus įveikiami bus tik visureigiams. Darbai dar nebaigti, todėl tikiu, jog lėšos bus tinkamai investuotos, o klaidos ištaisytos“, – socialiniame tinkle komentavo tarybos narys Darius Petrošius.

Kaip informavo savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius, atlikus dalį darbų savivaldybė apžiūrėjo objektą ir nustatė keletą trūkumų dėl besilaikančio lietaus vandens, aukštų įvažiavimo bortų, nustatyta ir kitų smulkesnių neatitikimų. Liepos 8 dieną su rangovu buvo aptarti trūkumai ir rastos priemonės jiems pašalinti, – patikino K.Bertašius.

„Remontuojant senas asfaltbetonio dangas nuolatos kyla techninių problemų dėl gatvių išilginio ir skersinio profilių sulyginimo. Senos asfaltbetonio dangos frezavimas vykdomas automatiniu būdu <…>. Tokių senų gatvių, kaip Laisvės gatvė, tiek skersinis, tiek išilginis profiliai yra išsikraipę ir neatitinka reglamentuojamų normų. Paklojus naują išlyginamąjį sluoksnį pasimatė tikroji gatvės situacija, įlinkimai ir iškilimai. Būtent dėl to keliose vietose susidaro įdubos ir laikosi vanduo – pelkės. Siekiant ištaisyti tokias vietas, reikia rankiniu būdu perskaičiuoti nuolydžius bei taisyti gatvės profilius. Tiek savivaldybė, tiek rangovas suinteresuoti tinkamai ir kokybiškai atlikti darbus bei pagerinti eismo sąlygas, todėl ir taisomos vietos, kurios kelia nepatogumus“, – raštu informavo K.Bertašius.

Kad klaidos bus ištaisytos, tvirtina ir UAB „Dunokai“ direktorė Gintarė Rakauskienė.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą