Minimalaus atlyginimo augimas: ką prognozuoja verslininkai

Dalintis:

Vyriausybė apsisprendė – minimalus mėnesio atlyginimas didės 88 eurais: iki 730 eurų „ant popieriaus“. Tauragės rajono verslininkai įsitikinę, kad dėl to kils prekių ir paslaugų kainos. Visiškai kitokios nuomonės laikosi Užimtumo tarnybos atstovai.

Praėjusią savaitę posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė nuo 2022-ųjų sausio 1-osios didinti minimalų mėnesinį atlyginimą. Pranešama, kad po šio didinimo už minimalų mėnesinį atlyginimą dirbantys asmenys į rankas turėtų gauti 518 eurų. Tačiau jei Seimas pritars neapmokestinamo pajamų dydžio didinimui iki 460 eurų, tuomet į rankas gaunantieji MMA gali tikėtis gauti kiek daugiau nei 533 eurus.

Naujienų portalas 15min.lt paskelbė, kad profsąjungų atstovai sveikina ryžtingą MMA didinimą. Tačiau šalies verslininkai neslepia, kad dėl to teks ir kainas didinti. Tą patį kalba ir Tauragės rajono verslininkai.

– Laikmetis beprotiškai sunkus, kainų kilimas beprotiškas. Suprantu, kad žmogui tai reikalinga (MMA kilimas, – red.), bet mūsų pasiūlos kainos irgi kils. Palyginimui galiu pasakyti, kad prieš metus aliejų įsigydavome už 4,20 euro, o dabar to paties kiekio kaina –8 eurai. Kai kas brango dvigubai. Neturime šimtų darbuotojų, bet MMA didinimas mums tikrai jausis, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Alma Marozienė, kinų restorano „Da Feng“ savininkė.

Statybos darbus atliekančios MB „Bajorsta“ direktorius Algimantas Bajorinas įsitikinęs, kad kainos kils visame statybų sektoriuje. Jo valdomos įmonės paslaugos taip pat turės brangti.

– Kils kainos tikrai viskam. Iš kur kitaip paimsi pinigų? Medžiagos brangsta. Manau, kainos kils 10–15 proc. Pagalbiniai darbininkai gauna minimalų atlyginimą – už duobės kasimą, kai kito darbo nemoka, reikės virš 500 eurų per mėnesį mokėti. Kils alga, tai man iš kažko reikės ir mokesčių daugiau sumokėti, – atvirai kalbėjo verslininkas.

Pinigai. Mortos Mikutytės nuotrauka

Oficialiais Užimtumo tarnybos duomenimis, šių metų rugsėjį nedarbas buvo mažesnis nei tuo pačiu metu pernai. Spalio 1-ąją Užimtumo tarnyboje buvo registruoti 2378 darbo neturintys Tauragės rajono gyventojai – tai 10 proc. mažiau nei 2021-ųjų rugsėjo 1-ąją ir net 30 proc. mažiau nei 2020-ųjų spalio 1-ąją. Šių metų spalio 1-ąją Tauragės rajone nedarbas siekė 10,5 proc. Pernai tą pačią dieną nedarbo lygis siekė 14,9 proc. darbingo amžiaus gyventojų.

Pasiteiravus, ko galima tikėtis po Naujųjų metų, kai įsigalios didesnis MMA, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento administracijos vyriausioji specialistė Aušra Kaluzevičienė pateikė kiek kitokį požiūrį nei verslininkų.

„Tikėtina, kad minimalios mėnesinės algos didinimas prisidės prie nedarbo mažėjimo, nes didesnis atlygis skatina į darbo rinką sugrįžti darbo neturinčius asmenis“, – rašoma įstaigos atstovų komentare.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą