Nekilnojamojo turto pardavėjams – kuklus balandis

Dalintis:

Registrų skelbia, kad praėjęs balandis gali tapti oficialia indikacija, rodančią koronaviruso įtaką nekilnojamojo turto rinkai. Pranešama, jog nekilnojamojo turto pardavimų sandorių būta trečdaliu mažiau. Tauragėje pardavimai susitraukė ne taip smarkiai – 13 proc.

Specialistai tikina, kad šių metų balandis nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičiais gerokai kuklesnis. Skaičiuojama, kad įregistruotų sandorių sumažėjo trečdaliu, mat anksčiau kas mėnesį sandorių būdavo beveik 11 tūkst., o praėjusį balandį iki galo įregistruoti vos 7,4 tūkst. sandorių.

Nors lyginant šių metų balandį su 2019-ųjų balandžiu, sandorių sudaryta 29 proc. mažiau, o lyginant su kovo mėnesiu, balandžio rezultatas 6 proc. geresnis.

Per pirmus šių metų mėnesius bendras įregistruotų NT pardavimų skaičius siekia 34,8 tūkst. ir yra beveik dešimtadaliu mažesnis nei 2019-ųjų sausio-balandžio mėnesiais (38,1 tūkst.). Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzikis sako, kad butų pardavimai smuko trečdaliu, o gyvenamųjų namų – penktadaliu.

Šiemet per pirmus keturis mėnesius visoje šalyje įregistruota 10,1 tūkst. butų pardavimų – 9 proc. mažiau nei praėjusių metų sausio-balandžio mėnesiais. Vien tik per balandį įregistruota mažiau nei 2 tūkst. butų savininkų pasikeitimų, arba 35 proc. mažiau nei 2019-ųjų balandį ir 8 proc. mažiau nei šiemet kovą.

Šiais metais taip pat įregistruota beveik 3,2 tūkst. parduotų individualių gyvenamųjų namų – 3 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu (3,2 tūkst.). Vien tik per balandį įregistruota apie 715 gyvenamųjų namų sandorių, arba ketvirtadaliu mažiau nei pernai balandį, bet 5 proc. daugiau nei šių metų kovą.

Per sausį-balandį įregistruota ir apie 16,5 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų – 8 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. O vien tik per balandžio mėnesį įregistruota 3,7 tūkst. sklypų sandorių – 25 proc. mažiau nei 2019 metų balandį, bet 16 proc. daugiau nei šių metų kovą.

Tauragės rajone sausio-balandžio mėnesiais parduoti 87 butai ir 50 gyvenamųjų namų. Butų pardavimai, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, sumažėjo 13 proc. (pernai parduota 100), gyvenamųjų namų pardavimai susitraukė 14 proc. (pernai parduoti 58 namai).

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą