Parduodama ilgus metus veikusi metalo supirktuvė „Metta“

Dalintis:

Lietuvos ekonomiką vis sudrebina kainų šuoliai, sukeliantys grandininę reakciją (šįkart nuo sausio pabrango dujos), todėl verslui išlaviruoti nelengva, kartais tenka priimti kardinalius sprendimus, koreguoti veiklos kryptis. Pokyčiai palietė ir Tauragėje dvidešimtmetį veikiančią metalo supirkimo įmonę „Metta“.

Pramonės gatvėje parduodama metalo laužo supirktuvė „Metta“ įrengta 40 arų sklype: 175 kv. metrus užima administracinės patalpos, 560 kv. metrų skirta kitos paskirties statiniams, yra 114 kv. metrų stoginė, elektroninės 16 metrų ilgio, 60 tonų svarstyklės. Įrengti nuotekų tinklai su naftos gaudykle, elektros įvadas. Galima pirkti visą teritoriją ir pastatus arba dalimis, galima ją išsinuomoti ir vykdyti kitą veiklą, nes įmonė įkurta strategiškai patogioje vietoje. Parduodama technika: griebtuvas, magnetas, automobilis su kranu, krovininis automobilis, automobilinis krautuvas. Įmonė turi taršos ir pavojingų atliekų licencijas.

– 2023-ieji man buvo vieni sunkiausių. Tauragėje labai aštri konkurencija. Visoje Lietuvoje metalistams sunku, nes į supirktuves buvo labai mažai sunešta metalo laužo. Su jais bendrauju, todėl žinau. Panaši situacija buvo 2009 metais, per finansinę krizę. Irgi buvo labai kritusios apyvartos, supirktas labai mažas kiekis. Ar čia kažkas panašaus – nenoriu spėlioti, bet situacija sudėtinga. Tauragėje yra šešios didesnės supirktuvės, kurios perka metalo laužą oficialiai, rajone yra ir nelegaliai ardančių mašinas, – kalbėjo „Mettos“ įkūrėjas ir vadovas Marius Jucikas.

Verslininkas pasakojo, kad labiau koncentruojasi į nekilnojamojo turto verslą Kaune, todėl metalo supirktuvei negali skirti tiek laiko, kiek reikėtų, todėl kilo mintis ją parduoti. Pašnekovas atskleidė ir kodėl veiklą vykdo didmiestyje, o ne Tauragėje.

– Aš turiu kitą veiklą, kuriai reikia nemažai laiko, todėl supirktuvei skiriu mažiau dėmesio. Manau, jei čia į mano vietą ateitų jaunesnis ir entuziastingesnis, būtų kitaip. Aš nuomoju nekilnojamąjį turtą – butus Kaune. Todėl Kaune, kad didesnė grąža, pajamingumas didesnis, ten investuotas euras atneša didesnę grąžą negu Tauragėje. Kaunas – didesnė rinka, jis nepriklauso nuo jokios vienos verslo šakos, o Tauragėje, mano požiūriu, gana jautri rinka, susikoncentravusios tik kelios verslo šakos, todėl rizika didesnė, – atviravo verslininkas.

Paklaustas, kiek rinkoje kainuoja metalo supirkimo įmonė, M.Jucikas aiškino, kad tai priklauso nuo metų apyvartos ir kitų kriterijų. Verslas įkainojamas apskaičiavus 5–7 metų pelną ir pridėjus įmonės turtą. Vos tik pasklidus žiniai apie parduodamą supirktuvę, sujudo norintys ją įsigyti. Yra galimybė susikooperavus keliems pirkėjams įsigyti pilnai įrengtą ir veikiančią įmonę.

– Tokia pardavimo praktika pasaulyje. Didesnių įmonių, tokių kaip „Vilkyškių pieninė“ ar „Grigiškės“, vertinimas didesnis, jau kitas lygis. Aš savo įmonę nelabai verslu galėčiau pavadinti, čia labiau amatas, nes pats turi dirbti. Žmonės paskambinę pirmiausia klausia – kiek pinigų. Pirmiems besidomintiems pasakiau savo kainą, o dabar skambinantiems sakau, kad reikia susitikti, tada parodau ir pasakau, kas kiek kainuoja. Nekilnojamojo turto viena kaina, technikos – kita, visko kartu vėl kita, – sakė įmonės vadovas.

Kodėl pastaruoju metu metalo mažiau pristatoma į supirktuves? M.Juciko nuomone, gali būti kelios priežastys. Galbūt įmonės ruošiasi blogiausiam scenarijui, nes tebevyksta karas, todėl neatnaujino sunkvežimių ir įrenginių.

– Gal visi įjungė taupymo režimą, stengiasi nieko naujo nepirkti. Kadangi nepirko naujų įrengimų, tai nepardavė senų. Metalo visą laiką kažkiek susidaro, bet rinka konsoliduojasi, daug kas keičiasi. Pavyzdžiui, nors šiuolaikiniai automobiliai gerokai sunkesni, tačiau metalinių dalių juose nepadaugėjo, daugiau juose nemetalinių detalių. Buities daiktuose taip pat daug kas vietoj metalo pakeičiama plastiku. Net statybose, kur reikėdavo daug metalo, jau naudojama plastikinė armatūra, ten daug dalykų ne iš metalo, – pastebėjimus vardijo verslininkas.

Metalo supirkimo kainos svyruoja kas mėnesį. Pasak M.Juciko, tai priklauso nuo pasaulinio poreikio. Jis neabejoja, kad kiek bus paduodama, tiek visada metalo bus superkama, tik klausimas – kokia kaina. Iš Lietuvos metalo laužas daugiausia vežamas į Turkijos liejyklas, nes ši šalis lyderiauja pasaulinėje metalo perlydymo rinkoje.

– Supirktuvių Lietuvoje gana daug, kai visi nori išgyventi, tai visi savo maržą mažinasi. Gali metalo mažėti ir dėl sezoniškumo. Nors mano kitas verslas Kaune, liksiu Tauragėje, nes čia Tauragės bendruomenė, čia žmonės, su kuriais bendrauju, čia draugai. Man čia smagu, patinka Tauragėje gyventi, – patikino M.Jucikas, tebedirbantis supirktuvėje.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą