Per karantininę žiemą nuostolių daugiau nei besniegę

Dalintis:

Prieš trejus metus Tauragėje žiemos serviso paslaugas pradėjęs teikti Mindaugas Liūlys tauragiškiams padeda slides ir snieglentes tinkamai paruošti šaltajam pramogų sezonui. Slidinėjimas snieglente – mėgstamiausias Mindaugo užsiėmimas, slidinėjimo trasose jis sugeba atlikti ir sudėtingiausius triukus. Mindaugo teigimu, posakis „tepk slides vasarą“ jo veikloje visiškai netinka. Šiltuoju sezonu jis rūpinasi vandenlentėmis.

Žiemos sporto ir pramogų mėgėjai, sulaukę sniegingo meto ar vykstantys slidinėti į kalnus, pagrindinius šios pramogos atributus – slides ir snieglentes neša į Tauragės žiemos servisą, kad Mindaugas jas paruoštų naudojimui. Savo servise Mindaugas Liūlys žiemos inventorių vaškuoja, poliruoja, galanda, užlieja pažeidimus, remontuoja. Tačiau šiemet klientų jis sulaukė mažai, nes žiema „karantininė“ ir judėjimas tarp savivaldybių apribotas. Pernai sniego buvo mažai, tačiau daugybė tauragiškių vyko slidinėti į Slovakijos, Austrijos, Ukrainos kalnus, todėl klientų Mindaugui netrūko. O slidinėjimo inventorių prižiūrėti jam labai patinka.

– Labai mėgstu čiuožti snieglente, žiemos sporto inventoriaus priežiūra – mano hobis. Man smagu užsiimti šia veikla, smagu matyti ateinančius pas mane žmones ir jiems padėti, patarti. Labai laukiu, kada nebedraus vykti į slidinėjimo centrus, būtinai ten važiuosiu, – kalbėjo aktyvaus sporto mėgėjas. – Yra posakis, kad slides reikia ruošti vasarą, tačiau iš tikrųjų jas reikia ruošti prieš pat sezoną. Iš anksto panaudotos medžiagos laikui bėgant praranda savo gerąsias savybes. Slides ir snieglentes ruošti eksploatacijai patariu likus savaitei iki slidinėjimo. Išmanau tą darbą, dirbu kokybiškai, domiuosi naujausiomis technologijomis.

Mindaugas Liūlys. Viktorijos Liūlienės nuotrauka

Pasak M.Liūlio, ruošdamas žiemos sporto inventorių, priemones jis naudoja pagal tai, kokia lauke temperatūra. Spaudžiant šalčiui, slidžių ir snieglenčių paviršių Mindaugas dengia specialiu vašku. Vaško rūšių daug, todėl reikia išmanyti, kada kurį naudoti, o bazinis inventoriaus paruošimas mažai kinta.

– Aš ne tik tvarkau inventorių, bet ir patariu, man dažnai parašo į feisbuko žiemos serviso paskyrą, skambina nurodytu telefonu. Pradedantiesiems slidininkams patariu, kokią snieglentę ar slides pirkti, padedu parduotuvėje išsirinkti, išdėstau slidinėjimo pradžiamokslį, – sakė slidinėjimo aistruolis. – Aš iš karto pasirinkau snieglentę, apie slides net negalvojau. Turėjau tikslą išmokti ja čiuožti, labai padėjo vasarą įgūdžius lavinti plaukimas vandenlente, visi taškai mane nuvedė į lentos sportą. Vasarą tvarkau vandenlentes, jas remontuoju.

Žiemą Mindaugas dažnai vyksta slidinėti į Šilalės rajone įrengtą Aukštagirės slidinėjimo trasą ir į Liepkalnį – kalnų slidinėjimo kompleksą Vilniuje. Jam patinka slidinėjimo kurortas Mortos kalns Plungėje, sako, kad ekstremalaus sporto entuziastams jis – vienas džiaugsmas. Tik šiemet, nors žiema ir itin palanki slidinėti, nuvykti į šiuos centrus galimybės nei Mindaugas, nei kiti šio aktyvaus sporto mėgėjai neturi.

Mindaugas Liūlys

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą