Dveji metai po gaisro: Pagramančio klebonija atstatyta bendruomenės rankomis

Dalintis:

Šiandien – lygiai dveji metai, kai Pagramančio miestelyje liepsnojo Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo parapijai priklausantis klebonijos pastatas. Ankstyvą rytą ugniagesiai skubėjo gesinti, o kaimo bendruomenės nariai negailėdami jėgų nešė iš degančio pastato daiktus. Dabar gi klebonija sutvarkyta iki paskutinio varžtelio, kaip sako bendruomenės pirmininkė Raselė Stružeckienė.

Lygiai prieš dvejus metus ugniagesiai gelbėtojai gavo iškvietimą į Pagramančio miestelį. 8.08 val. pranešta apie degančią kleboniją. Gelbėtojams atskubėjus pastatas jau degė atvira liepsna, buvo įkritęs stogas. Liepsnose visiškai nudegė stogas, vietomis perdegė medinis perdengimas. Vidaus patalpos supiltos vandeniu, aprūko sienos ir lubos.

Prieš du metus Pagramantyje liepsnojo klebonija. Mortos Mikutytės nuotrauka

Po nelaimės buvo akivaizdu – pastatas tapo negyvenamas ir teks įdėti daug pastangų, kad klebonija vėl taptų namais kunigui Vytautui Petrauskui. Tačiau bendruomenės narių vienybė dar gaisro metu gerokai nustebino liepsnas tramdžiusius ugniagesius. Pagramantiškiai išliko vieningi ir nutarus imtis klebonijos atstatymo. Neilgai užtruko naujo stogo statybos ir kiti remonto darbai.

– Jau dabar viskas sutvarkyta, atstatyta. Pavasarį buvo gaisras, o rudenį klebonas jau galėjo įsikelti – sutvarkėme virtuvėlę, kambariuką ir sanitarinį mazgą. Per metus klebonija buvo iki galo suremontuota iki paskutinio varžtelio, – pasakojo bendruomenės „Gramančia“ pirmininkė Raselė Stružeckienė. – Malonu, kad visi buvo kartu. Kleboniją atstatėme su viso rajono katalikų bendruomenės, savivaldybės ir Mažonų seniūnijos pagalba bei aukomis.

Bendruomenės pirmininkė pasakojo, kad klebonija atstatyta savanoriškai prisidedant daugybei miestelio gyventojų ir atsilyginti reikėjo tik už dalį darbų bei statybinių medžiagų.

– Po gaisro atsigavome jau visi. Bet neseniai vėl miestelyje buvo gaisras – nudegė ūkinio pastato stogas žmogui, gyvenančiam prie piliakalnio. Kiekvienas dabar turbūt susimąstė apie saugumą, draudimą, – sakė „Gramančios“ pirmininkė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą