Apdovanoti geriausi rūšiuotojai

Dalintis:

Praėjusią savaitę Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) ir rajono meras Dovydas Kaminskas apdovanojo valstybiniame Atliekų kultūros egzamine geriausiai pasirodžiusius rajono gyventojus.

Balandžio pabaigoje vykusiame konkurse dalyvavo 64 tauragiškiai. Žmonės registravosi internetinėje platformoje ir per 45 minutes turėjo įrodyti, kad žino ir moka rūšiuoti atliekas. Egzaminas buvo sudarytas atsižvelgiant į dalyvių amžių – pradinių klasių mokiniai turėjo atsakyti į 15 klausimų, o vyresnieji – įveikti 30 užduočių.

Aktyviausiai dalyvavo Tarailių progimnazijos trečiokai. Jie, kaip ir Žygaičių gimnazijos 9 klasės moksleiviai, apdovanoti VšĮ „Žaliasis taškas“ paskatinamaisiais prizais.

– Norisi, kad konkursuose aktyviau dalyvautų pavieniai tauragiškiai. Šiais metais savarankiškai užsiregistravo tik keturi mūsų rajono dalyviai. Specialus prizas įsteigtas 72 metų rajono gyventojai. Ji ne tik puikiai susitvarkė su užduotimis, bet ir yra vyriausia konkurso dalyvė Lietuvos mastu. Mes specialiu prizu apdovanojome apskrityje geriausiai pasirodžiusius Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškos gimnazijos mokinius. Jie gaus kvietimą į Taurų parką, – sakė TRATC vadovas Virginijus Noreika.

Meras Dovydas Kaminskas simbolines savivaldybės dovanėles įteikė 8-iems geriausiai Atliekų kultūros egzamine pasirodžiusiems tauragiškiams.

Organizatoriai atskleidžia, kad vaikai geriausiai žinojo, kokią tarą galima dėti į taromatą, kaip tausoti žemės išteklius keliaujant į parduotuvę, kaip yra ženklinamos perdirbti galimos pakuotės. Vis tik, jiems sunkiau sekėsi teisingai atsakyti į klausimą, ką su atliekomis daro sąvartynuose ir kiek laiko yra netinkamai išmestas stiklinis butelis.

– Tokie konkursai skatina žmones domėtis atliekų rūšiavimu. Matome, kad tauragiškiai vis aktyviau rūšiuoja atliekas. Džiaugiuosi, kad karantino metu nesutriko mūsų darbas. Kol kas dar neaptarnaujame klientų kontoroje, neleidžiame žmonių ir į daiktų mainų punktą. Kai baigsis karantino ribojimai, tikimės, kad žmonės ir vėl noriai dalinsis jiems nebereikalingais, bet dar geros būklės daiktais, – sakė V.Noreika.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą