Atliekų konteinerių aikštelė Pamiškių gatvėje paversta sąvartynu

Dalintis:

Pamiškių gatvės gyventojai stebisi – prie bendrų konteinerių kaupiasi sąvartynas. Pastebėti ir sudrausminti piliečiai nuvažiuoja kitur, o nepastebėti krauna prie konteinerių visą atvežtą turtą.

„Nuotrauka daryta sekmadienį. Jau kuris laikas matome tokį vaizdą. Iš miesto atvažiuoja mašinos ir meta. Sekmadienį nuo pietų dvi mašinos atvažiavo. Komunalines atliekas išveža kiekvieną antradienį, mato vežėjai, kas dedasi, bet nieko nedaro“, – piktinosi „Tauragės kurjerio“ skaitytoja Jolita.

Moters kaimynė Daiva irgi stebėjosi – veža kas ką nori prie šių konteinerių, tačiau kodėl jie čia įkurdinti, Pamiškių gatvės gyventojai taip pat nežino. Aplink vien privatūs namai, turintys konteinerius savo kiemuose, už kurių ištuštinimą patys ir susimoka.

– Jei važiuoju į parduotuvę ir pamatau, kad meta šiukšles ne vieton, tai pasakau. Tada išvažiuoja. Kartą mačiau, kaip televizorių norėjo numesti – sugėdinau ir išvažiavo. Bet naktį toje vietoje tamsu ir nieko nesimato. Jei kameros nepastatys, tai niekas nesikeis. Šitas sąvartynas jau apie mėnesį guli. Aplink esame keturi namai ir turime savo konteinerius. Kam šitie bendri čia stovi? Ar pinigus taip plauna? Žmonės nenori mokėti už šiukšlių paėmimą, tai sumeta atvežę viską čia, – įsitikinusi tauragiškė Daiva.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė patikslino, kad bendri konteineriai Pamiškių gatvėje priklauso ne individualiems namams, o šalimais esančioms garažų bendrijoms.

– Valstybiniame atliekų tvarkymo plane yra reikalavimas, kad prie garažų bendrijų turi būti įrengtos konteinerinės aikštelės, todėl, įgyvendinant projektą, ji ten ir atsirado. Kad atsiras ir taršos problema, – mes tikėjomės. Tokios nuošalios vietos yra labai mėgstamos teršėjų. Mūsų gyventojai kažkodėl vis dar linkę atsikratyti atliekomis draudžiamais būdais – išmesti statybines, automobilių ardymo atliekas ar baldus prie bendro naudojimo konteinerių. Juk seniausiai visi žino, kad mieste yra įrengta didžiųjų atliekų surinkimo aikštelė, kur tokias atliekas galima pristatyti nemokamai, – nuostabos neslėpė V.Krištopaitienė.

UAB TRATC specialistė patikino, kad problema žinoma ir apie ją diskutuojama su seniūnija bei savivaldybe. Kol bus priimtas sprendimas, ką daryti su bendrais atliekų konteineriais, vieta yra filmuojama vaizdo stebėjimo kameromis.

Nepaisant to, kol kas visos supiltos atliekos Pamiškių gatvėje yra laikomos bešeimininkėmis. Nebent pavyks nustatyti, kas jas išpylė ir tas asmuo bus įpareigotas atliekas sutvarkyti tinkamai. To nepavykus, už atliekų tvarkymą būtų atsakinga seniūnija. Tokiu atveju tvarkymo išlaidos kristų ant visų mokesčių mokėtojų pečių.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą