Gyventojus ragina filmuoti ir fotografuoti pažeidėjus

Dalintis:

Gyventojai vis piktinasi dėl netvarkos prie buitinių atliekų konteinerių, ypač tose vietose, kur dar likę antžeminiai konteineriai-varpeliai. Neretai netvarką patys gyventojai ir padaro, tačiau ir atliekų vežėjai ne visada sutvarko savo „darbo vietą“. Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) vežėjus įspėja, tačiau žmonių prašo fotografuoti ne tik netvarką.

Vitalija žurnalistams skundžiasi netvarka prie J.Tumo-Vaižganto g. 142, 144 ir 146 daugiabučių. Anot moters, šioje gatvėje, prie naujojo žiedo, antžeminių konteinerių nebeliko, tokie konteineriai palikti tik prie minėtų daugiabučių. O šioje vietoje jie užverčiami padangomis ir buitinėmis atliekomis. Netvarka esą lieka net ir po to, kai konteinerius ištuština ir išvažiuoja atliekų vežėjai.

„Konteineriai ištuštinti, o aplink juos netvarka. Nelabai malonu pro langą matyti tokį vaizdą. Kieno atsakomybė? Tai, ką matote mano atsiųstose nuotraukose, dar palyginti tvarkinga, kitomis dienomis pilna padangų ir kitų iš namų išmestų rakandų“, – redakcijai rašo moteris.

TRATC Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė tvirtina, kad po konteinerių ištuštinimo aikštelės teritorija ir 5 metrai aplink ją turi likti tvarkingi, tai yra vežėjas privalo surinkti visas komunalines atliekas, išsibarsčiusias aplink ar netilpusias į konteinerius. Dėl to UAB „Ekonovus“ jau įspėta.

– Atkreipiu dėmesį, kad kartu su komunalinėmis atliekomis vežėjas negali surinkti padangų, automobilių ardymo atliekų, baldų ar kitų stambiagabaričių atliekų, elektros, elektronikos prietaisų, statybinių ar pavojingų atliekų. Padangas ar namų rakandus, kurie minimi tauragiškės laiške redakcijai, gyventojai privalo nuvežti į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę, Paberžių g. 14A, – priminė TRATC Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė.

V.Krištopaitienė taip pat informavo, kad J.Tumo-Vaižganto g. prie 130 daugiabučio, greta naujojo žiedo, konteinerių aikštelė buvo panaikinta dėl didelės taršos. Ši judri vieta su atvirais konteineriais buvo labai patogi atsikratyti draudžiamų atliekų. Mišrių komunalinių atliekų konteineriuose ir aplink juos nuolat būdavo primesta autoplastikų, stambiagabaričių, statybinių atliekų. Gyventojai buvo informuoti, kad atliekas gali nunešti į aplinkines tris aikšteles – Dainavos g., Miško g. ir prie J.Tumo-Vaižganto g. 126. TRATC žiniomis, savivaldybė planuoja išplėsti Miško g. esančią konteinerių aikštelę.

J.Tumo-Vaižganto g. prie 142 ir 146 daugiabučių aikštelės liks tokios, kokios yra, požeminių konteinerių ten nėra galimybės įrengti dėl požeminių tinklų.

– Gyventojai galėtų ne tik grožėtis ar baisėtis vaizdais pro langą, bet ir pasistengti užfiksuoti teršėjus, metančius atliekas šalia konteinerių, nes nei padangos, nei kitos draudžiamos atliekos savaime neatsiranda. Nuotraukas galima atsiųsti mums ar savivaldybei, galima ir paviešinti. Už atliekų šalinimą šalia konteinerių savivaldybė gali skirti baudą, o ir, be baudų, viešumas labai „gydo“, – būti neabejingiems paragino TRATC Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė V.Krištopaitienė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą