Kodėl į konteinerius pilamos žaliosios atliekos?

Dalintis:

Į redakciją atėję Vytauto g. 77 bei Dariaus ir Girėno g. 20 gyventojai pasipiktino, jog į bendro naudojimo konteinerius, į kuriuos turėtų būti pilamos po rūšiavimo likusios atliekos, aplinkos tvarkytojai meta sugrėbtus lapus ir žaliąsias atliekas.

– Mes mokame milžinišką sumą, o į konteinerius šiukšles pila visi kas netingi. Gal kokią kamerą galėtų pastatyti ir šiukšlintojus sudrausminti, – sako Zosė ir Jonas. Skaitytojai pateikė ir nuotraukas, kuriose įamžinta aplinkos tvarkytoja, į konteinerį metanti sugrėbtus lapus.

– Jei šiukšles išveža iš vakaro, 8 ryto konteineris jau būna pilnas. Mes, vietos gyventojai, neturime kur mesti šiukšlių. Sąžiningai rūšiuojame, jei lieka kokia banano žievė ar bulvių lupena, vežame į komposto dėžes sode. Kas rytą matome, kai sustoja automobiliai ir žmonės išverčia maišus šiukšlių. Greitai konteinerį užpildo ir valytoja, – pasakoja miesto centre gyvenantys tauragiškiai.

Užfiksuota aplinkos tvarkytoja į konteinerius metanti žaliąsias atliekas. Skaitytojų nuotrauka

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Virginijus Noreika pripažino, jog į konteinerius žaliąsias atliekas meta ne tik šių namų prižiūrėtojai.

– Ne kartą ir mes, ir savivaldybė perspėjome namų administratorius, kad žaliąsias atliekas mesti draudžiama. Iki liepos pirmosios prie daugiabučių namų bendrijų stovėjo žaliųjų atliekų konteineriai, bet gyventojams pasipriešinus įvestiems mokesčiams, mes juos surinkome. Už namų aplinkos tvarkymą atsakingos bendrijos turi pasirūpinti kaip pristatyti atliekas į žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles. Tai yra jų pareiga. Negana to, kad supila į pačius konteinerius, kiti dar sugrėbia lapus, sudeda į maišus, ir maišus palieka šalia konteinerių. Savo šiukšles atnešę gyventojai net neatkelia dangčio ir šiukšles palieka prie tų valytojų atneštų maišų, – sakė V. Noreika. Jis informavo, jog nusiųs specialistus patikrinti situacijos.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą