fbpx

Kviečia registruotis į virtualius skaitymus

Dalintis:

Tauragiškiai kviečiami registruotis į birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – vyksiančią akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

Šimtai tautiečių visame pasaulyje per parą laiko sieks įgarsinti kuo daugiau nuo tremties ir kalinimų nukentėjusių žmonių vardų ir likimų. Šiemet prisijungti prie skaitymų ir paminėti 80-ąsias masinių lietuvių areštų ir tremčių metines tauragiškiai kviečiami virtualiai, todėl norint išsaugoti istoriją net nereiks išeiti iš namų.

Akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“ bus įgyvendinama vaizdo skambučių pagalba. Birželio 14 d. organizatoriai susisieks su visais iš anksto užsiregistravusiais jų nurodytu patogiu laiku. Visų norinčiųjų skaityti prašoma pasirinktu skaitymų laiku pasirūpinti kompiuteriu, telefonu ar kita priemone, kurioje yra galimybė naudotis „Skype“ vaizdo skambučiais, užtikrinant kokybišką garsą bei vaizdą bei gerą interneto ryšį.

Registruotis reikia internetiniame puslapyje www.birzelio14.lt.

Pernai Tauragėje Gedulo ir vilties diena minėta tradiciniame susibūrime Šubertinės kiemelyje. Choras traukė tremtinių dainas, skaityti tremtyje gyvenusių žmonių prisiminimai. Vėliau pristatyta ir išskirtinė trėmimams atminti skirta paroda Norkaičiuose – lankytojai galėjo apžiūrėti daugiau nei 570 surinktų senovinių austinių divonų, rankšluosčių, staltiesių.

Per trėmimus iš Lietuvos į Sibirą buvo išvežta daugiau nei 131 tūkst. gyventojų. Dar apie 156 tūkst. lietuvių buvo įkalinti. Dalies jų likimai nėra žinomi iki šiol.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą