Namus puošusios eglutės taps kompostu

Dalintis:

Tauragės kultūros centras feisbuke informavo, kad jau sausio 10–11 dienomis teks nupuošti Bažnyčių gatvėje esančias eglutes. Kitą savaitę bus nupuošta ir didžioji miesto kalėdinė eglė. Gyventojai paraginti medelius iš savo namų nunešti į atliekų konteinerių aikšteles, iš kur jos bus surinktos.

„Nuvilnijus didžiosioms metų šventėms, artėja metas, kuomet atsisveikinsime ir su visą kalėdinį laikotarpį Tauragės krašto gyventojus bei svečius džiuginusia šventinių eglučių alėja Bažnyčių gatvėje“, – skelbia savo feisbuko paskyroje Tauragės kultūros centras.

Iš viso šiemet nuo pat J.V.Kalvano parko iki Bažnyčios skvero nusidriekė 70-ies medelių alėja, kuri buvo išpuošta šviečiančiomis girliandomis. Kiekvieną medelį puošė įvairios įmonės, organizacijos, bendruomenės ir įstaigos. Sausio 10–11 dienomis prašoma surinkti žaisliukus nuo savo puošto medelio.

„Dar kartą ačiū visiems, šventiškai, originaliai, žaismingai, stilingai ir išradingai papuošusiems savo eglutes, miesto erdves. Ačiū už kartu įžiebtą bendrystės šviesą, šventinio Tauragės miesto įvaizdžio ir naujų tradicijų kūrimą“, – dėkoja Tauragės kultūros centras.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus tvirtino, kad kitą savaitę bus nupuošta ir Pilies aikštę puošianti didžiulė žaliaskarė. Jos šakos keliaus į žaliųjų atliekų aikštelę.

Apie eglučių surinkimą iš gyventojų pranešė ir Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC). Žmonių prašoma nupuoštus gyvus medelius padėti šalia atliekų konteinerių. Iš ten jos bus surinktos ir išvežtos taip pat į žaliųjų atliekų aikštelę, kurioje medeliai bus kompostuojami. Skelbiama, kad medeliai bus surenkami nuo sausio 6-osios.

„Primename, kad eglučių negalima palikti kiemuose, prie gatvių, dėti į mišrių komunalinių atliekų ar pakuočių / antrinių žaliavų konteinerius. Skatiname gyventojus panaudoti eglutes kitoms reikmėms, pvz. uždengti augalus žiemos periodu, formuoti komposto dėžės pagrindą iš plonų eglės šakų sluoksnio ir pan.“, – prašo UAB TRATC.

Į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, esančią Kaupių kaime, eglutes nemokamai pristatyti gali ir patys gyventojai.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą