Naujas elektromobilis – sveikos gyvensenos specialistams

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė už 55 tūkstančius eurų ir vieną centą nupirko naują elektromobilį. Mašina bus skirta Visuomenės sveikatos biurui.

Visiškai naujas elektrinis didesnio pravažumo, populiariai vadinamas krosoveriu, „Nissan Ariya“ Tauragės visuomenės sveikatos biuro dar nepasiekė, į Tauragę jis turėtų būti pristatytas iki vasario pradžios. Biuro vadovė Daiva Genienė sako, kad mašinos įstaigai labai reikia: iki šiol ji ir darbuotojai į veiklas, vykstančias ne tik Tauragės mieste, bet ir visame rajone, vyksta savo automobiliais ir net degalus pilasi už savus pinigus.

– Ilgai Visuomenės sveikatos biuras neturėjo jokios transporto priemonės. Pernai rudenį gavome vieną seną savivaldybei nebereikalingą „Škoda“ markės automobilį, juo dabar naudojamės. O apie naują pirkinį nieko pasakyti negaliu. Kai pasirašysime sutartį su savivaldybe, kai automobilis bus kieme, galvosime ir kur jį laikysime, ir kur krausime, – sakė D.Genienė.

Biuro vadovė prisiminė istoriją, kai prieš trejus metus garsiai pasidžiaugė, kad įstaigai bus perleistas nebenaudojamas Tauragės apskrities policijos komisariato automobilis. Buvo žinoma net automobilio markė, kaina, rengiami perdavimo dokumentai. Tačiau mašinos įstaiga taip ir nesulaukė.

– Turime veiklų visame rajone. Esame atsakingi, kad inventorius atsidurtų reikiamoje vietoje, turime veiklas viešinti, jas vesti. Pavyzdžiui, kiekvieną savaitę vyksta futbolo vaikščiojant užsiėmimai. Tam reikia didžiulių krepšių, kamuolių. Pirmosios pagalbos užsiėmimams reikia manekenų, defibriliatorių, įrangos. Iš šalies gal sunku įsivaizduoti, kaip labai mums automobilių reikia, – sakė įstaigos vadovė, pati vedanti šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus kiekvieną sekmadienį prie Šilinės girininkijos.

Sutartyje parašyta, kad naujuoju automobiliu, pilnai jį įkrovus, bus galima nuvažiuoti 516 kilometrų. Mašina yra su automatine pavarų dėže, bus baltos, pilkos arba juodos spalvos. Automobilyje sumontuota klimato kontrolės sistema, navigacija, lietaus jutikliai, priekiniai ir galiniai parkavimo davikliai. Automobilis bus pristatytas į savivaldybę.

Tauragės rajono savivaldybės administracija naudojasi septyniais automobiliais, kurių trys varomi elektra. Pasak Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko patarėjos Sonetos Blankaitės, automobiliais gali naudotis bet kuris administracijoje dirbantis specialistas. Visus automobilius savivaldybės darbuotojai vairuoja patys.

Seniausias savivaldybės administracijos automobilis pagamintas 2008-aisiais, o naujausias – pernai metų gamybos „Nissan Ariya“. Seniūnijos elektrinių automobilių neturi. Seniausią automobilį, 2003 metų gamybos „Seat Alhambra“, eksploatuoja Mažonų seniūnija.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą