Paskelbtas milijoninis konkursas šiukšlių vežėjui atrinkti

Dalintis:

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras skelbia veik 3 milijonų eurų vertės viešųjų pirkimų konkursą. Ieškomas vežėjas, artimiausiais metais surinksiantis komunalines atliekas Tauragės mieste ir rajone.

Jau šešerius metus mišriųjų komunalinių atliekų išvežimu Tauragės rajone rūpinasi bendrovė „Ekonovus“. Ar ši įmonė ketina dalyvauti konkurse, sužinoti nepavyko. Klausimai Tauragės filialo vadovui Egidijui Jurgilui išsiųsti elektroniniu paštu. Atsakymo tebelaukiame.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) ir „Ekonovus“ sutartis baigiasi balandžio viduryje. Viešųjų pirkimų sąlygose nurodoma, kad konkurse dalyvaujančios įmonės teikdamos pasiūlymą negali viršyti 2 milijonų 700 tūkstančių eurų. Kaip ir iki šiol, sutartis su komunalines atliekas vežančia bendrove bus sudaroma trejiems metams, suteikiant galimybę vieną kartą pratęsti sutartį dar trejų metų laikotarpiui.

– Kol kas prognozių, kas dalyvaus konkurse, neturiu. Yra daug kompanijų, kurios užsiima atliekų išvežimu, ir tikiuosi, kad jos sudalyvaus konkurse. Mums svarbiausia, kad įmonė tvarkingai surinktų mišrių komunalinių atliekų srautą iš visų bendro naudojimo aikštelių, privačių gyventojų ir požeminių aikštelių. Taip pat įmonė turi surinkti žaliąsias atliekas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė TRATC vadovas Virginijus Noreika.

Jau keletą metų surenkamų atliekų kiekis Tauragės rajone nekinta. Įmonės vadovo teigimu, per metus Tauragės rajone surenkama 10 000 tonų atliekų.

– Penkerius metus šis rodiklis stabilus. Skaičiuojamos tik komunalinės atliekos. Dar kasmet surenkama ir išvežama apie 2500 tonų žaliųjų atliekų. Turime žaliųjų atliekų konteinerius pastatę prie daugiabučių. Praėjusiais metais žaliąsias atliekas vežėme tris mėnesius, o nuo šiol rinksime jas devynis mėnesius per metus, – informavo V.Noreika.

Pasak TRATC vadovo, šiukšles Tauragės rajone išvežti pretenduojančios įmonės savo parke turi turėti bent tris šiukšliavežes.

– Yra rajonų, kur užtenka ir dviejų automobilių. Yra specializuotų automobilių, turinčių tris šiukšlių surinkimo sekcijas, kai vienu metu išvežamos komunalinės atliekos, stiklas ir pakuotės. Toks automobilis dirba Šilalėje, – sakė V.Noreika.

Paklaustas, ar tauragiškiai atsakingai rūšiuoja atliekas, įmonės vadovas pateikė nedžiuginančius duomenis.

– Prieš daugiau nei penkerius metus pradėjome diegti pirminį rūšiavimą, išdalinome konteinerius individualių valdų savininkams, treti metai rūšiuotų atliekų išvežame apie 1300 tonų per metus, bet paradoksas, mišriųjų komunalinių atliekų kiekis nuo to nesumažėjo, – stebėjosi TRATC vadovas.

Kas jau gegužę veš tauragiškių šiukšles, paaiškės kovo 30-ąją atplėšus vokus su pasiūlymais.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą