Už tokią paslaugą garažų bendrija grasina nebemokėti atliekų mokesčio

Dalintis:

Į „Tauragės kurjerį“ kreipėsi garažo savininku prisistatęs Saulius, kuris piktinosi prie garažų bendrijos vis augančia atliekų krūva. Ji kasdien ne tik didesnė, bet dar ir dvokia. Vyro teigimu, kuo šilčiau, tuo labiau šalia konteinerių esančiuose garažuose neįmanoma būti. Garažų bendrijos pirmininkas tikina – nepavyksta prisiprašyti, kad atliekas išvežtų dažniau.

– Noriu parodyti, kaip už mokesčių mokėtojų pinigus Tauragėje, T.Ivanausko gatvėje, prie garažų bendrijos „Jovaras“, tvarkomos šiukšlės. Jos nevežtos jau apie mėnesį, sklinda nemalonūs kvapai, išsilieja ant žemės visokie skysčiai, šiukšles vėjas neša į garažų teritoriją, atsiranda graužikų, benamiai verčia lauk iš konteinerių atliekas. Tikras sąvartynas mieste. Konteineriai pastatyti per arti garažų, nebeįmanoma garažu naudotis dėl bjauraus tvaiko, – vieną po kitos problemas bėrė Saulius, svarstydamas, kad čia atliekas suveža toli gražu ne tik garažų savininkai.

Garažo savininko atsiųstose nuotraukose užfiksuotos aplink konteinerius padrikai sukrautos įvairiausios šiukšlės. Kai kurios jų – automobilių ardymo atliekos, kurių į mieste esančius konteinerius mesti negalima.

Garažų bendrijos pirmininkas Viktoras Krasauskas „Tauragės kurjerį“ patikino, kad garažų bendrijos nariai moka už atliekų išvežimą ir tvarkymą, tačiau konteineriai tuštinami retai, o atliekų juose randama visokiausių.

– Šiems konteineriams parinkta nedėkinga vieta, su mumis niekas nesitarė. Turgus netoli, radome ir mėsos, sumestos į konteinerį – vasarą sklinda nenusakomas dvokas. Kartą dėl to kreipiausi į veterinarijos tarnybą, tai po to išvežė atliekas. Jei laiku išvežtų, nebūtų jokios problemos. Manau, jei ir toliau netvarkys konteinerių, raginsiu garažų savininkus nemokėti atliekų tvarkymo mokesčio, – rėžė V.Krasauskas. – Tegu tik mums išveža šiukšles, mes daugiau nieko nenorim.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė patikino – daugybės aplink šiuos konteinerius besimėtančių atliekų vežėjai negali išvežti, nes jas patys garažų savininkai turi pristatyti į Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę.

– Konteineriai skirti komunalinėms atliekoms, o ten priversta automobilių ardymo atliekų, tepaluotų skudurų, pakuočių. Anksčiau tokias atliekas tvarkydavo seniūnija. Bendrijų nariai įprato, kad kažkas jų suverstą šlamštą sutvarko, ir toliau teršia. Dabar seniūnija jų nebetvarko, todėl jau kuris laikas ten šiukšlynas. Dažnesnio išvežimo nereikia, jeigu konteineriai naudojami pagal paskirtį, – teigė V.Krištopaitienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą