Degė žolė prie Oko miško – išdegė trys hektarai

Dalintis:

Šį vakarą Oko miške, netoli geležinkelio, liepsnojo žolė. Trims gaisrininkų ekipažams sėkmingai pavyko ją užgesinti. Įtariamas padegimas.

Gyvenantys Žalgirių mikrorajono pakraštyje vakare pro langus pastebėjo smarkiai liepsnojančią žolę. Jie ir iškvietė gaisrininkus pranešę, kad liepsnoja medžiai. Mikrorajone kilo sujudimas: vieni pėstute, kiti su automobiliais skubėjo žiūrėti gaisro, tačiau labai klaidžiojo, vienas kito klausinėjo kelio.

Į gaisravietę atskubėjo trys gaisrininkų ekipažai: du iš Tauragės, o vienas iš Sungailiškių. Prie pat privažiuoti nebuvo įmanoma (toje vietoje driekėsi pievos), todėl negalėjo gesinti su vandeniu. Apie 300 metrų gaisrininkai nuėjo iki liepsnos židinio ir ją plakė su specialiais plaktuvais.

Netoli Oko miško ugniagesiai ilgai darbavosi, kol užgesino kol kas didžiausią šiais metais žolės gaisrą. Reginos Genienės nuotrauka

– Pavakare sulaukėme iškvietimo, kad dega Oko miškas. Mums pranešė iš Ateities tako. Aš supratau, kad čia nebus rimtas gaisras, įtariau, kad dega tik žolė. Gyvenantys Ateities take negalėtų matyti degančio miško, – teigė pamainos vadas Rustamas Žumajevas. – Pernai toje pat vietoje teko gesinti. Čia tikriausiai vaikų žaidimukai, kažkieno lengvabūdiškas elgesys. Miško liepsnos nepalietė. Mums reikėjo vandens, bet privažiuoti iki tos vietos neįmanoma. Gesinome su „pliauškėmis“. Liepsna stipriai plito, bet atsikirtom, lemiamom kryptim užgesinom, tuomet įveikėm visą ugnį.

Vadas pasakojo, kad išdegė apie tris hektarus, gal ir daugiau. Liepsną užgesinti pavyko kiek daugiau, nei per pusvalandį, gesino devyni vyrai. Pasak jo, šiemet žolę teko gesinti, bet šis gaisras buvo didžiausias.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą