Amžinybėn iškeliavo pedagogas, buvęs Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Songaila

Dalintis:

Sausio 20-ąją, eidamas 91-uosius metus, mirė pedagogas, ilgametis Tauragės rajono švietimo skyriaus ir tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Kolegos jį prisimena kaip vieną šviesiausių Tauragės pedagogų bendruomenės asmenybių.

Nors išėjęs į pensiją Romanas Songaila drauge su žmona Elena, taip pat mokytoja, įsikūrė Palangoje, gražiausius savo pedagoginio darbo metus atidavė Tauragei, jos vaikams ir mokytojams. R.Songaila yra dėstęs Pedagoginiame institute, Tauragėje ėjo Švietimo skyriaus vedėjo pareigas, o nuo 1979 iki 1989 metų vadovavo tuometinei Tauragės 1-ajai vidurinei mokyklai (dabar Martyno Mažvydo progimnazija), šios mokyklos moksleiviams dėstė matematiką.

Tuo laikmečiu Tauragės 1-oji vidurinė mokykla buvo viena stipriausių mokymo įstaigų rajone, joje buvo sustiprintu kursu dėstomas matematikos mokslas. Mokykloje kiekvienais mokslo metais mokydavosi apie 1500 mokinių, dirbo apie 80 pedagogų kolektyvas.

Mokyklos archyvuose likęs įrašas – Tauragės 1-ajai vidurinei mokyklai pasitinkant 60-mečio sukaktį, direktorius R.Songaila yra pasakęs: „Myliu vaikus, mielai su jais bendrauju ir gerbiu juos. Džiugina kiekvienas pedagogų ir mokinių laimėjimas. Dirbant mokytoju didžiausią džiaugsmą teikia, kai mokiniai noriai priima dėstomą medžiagą ir stengiasi ją įsisavinti. Ir visiškai nusivili, kai klasėje sėdintys mokiniai niekuo nesidomi, nieko negalvoja ir tik trukdo darbui. Tačiau kiekvienos laidos išleidimas į gyvenimą, jų sėkmingas mokymasis toliau yra didžiausias atpildas“.

Buvusiai Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorei Albinai Senkuvienei Tauragės 1-ojoje vidurinėje mokykloje teko dirbti drauge su R.Songaila. Pedagogė R.Songailą prisimena kaip vieną šviesiausių asmenybių.

– Mane Romanas Songaila į darbą priėmė, kai buvo Švietimo skyriaus vedėjas. Ir vėliau mokykloje dirbau su juo kartu. Nepaprastai šviesus žmogus, labai nuoširdus, itin atsakingas, gerbė ir mylėjo visus žmones – ir mokinius, ir mokytojus, su visais sugebėjo bendrauti. Tikrai šviesaus atminimo verta asmenybė, – prisiminė A.Senkuvienė.

Palangoje R.Songaila dar mokytojavo, buvo Palangos savivaldybės tarybos narys. Prieš dvejus metus laikraštis „Palangos tiltas“ publikavo interviu su Songailais. Tuomet R.Songaila sakė, kad į Palangą iš gimtosios Tauragės išsikėlė dėl jūros ir norėdamas būti arčiau sūnų, tačiau gimtinės visada ilgėjosi: kasmet vykdavo į klasės draugų susitikimus toje pačioje mokykloje, kurioje ilgus metus pats dirbo, aplankydavo gimtąsias vietas, draugus, gimines.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą