fbpx

Išėjo čempionas ir rekordininkas Andrius Kornikas

Dalintis:

Sausio 17 d. netekome kraštiečio, žinomo sportininko, lengvaatlečio, trumpų distancijų bėgiko, įvairių varžybų čempiono ir Lietuvos rekordininko Andriaus Korniko. Jis mirė netikėtai Jonavoje, kur ir gyveno, kur pastaruosius metus dirbo kariškiu Rukloje, o pernai, būdamas 55-erių metų, kaip kariškis išėjo į pensiją.

Andrius gimė 1964 m. balandžio 8 d. Tauragėje, mokėsi tuometėje 1-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar Martyno Mažvydo progimnazija) ir nuo mažens pasireiškė kaip puikius fizinius duomenis turintis vaikas.

Mokydamasis penktoje klasėje, Andrius pradėjo lankyti lengvosios atletikos treniruotes Tauragės sporto mokykloje. Patekęs pas žinomą daug talentų išugdžiusį trenerį Aloyzą Šlepavičių, Andrius pasireiškė kaip itin gabus trumpų nuotolių bėgikas.

Pasak pirmojo trenerio, Andrius Lietuvoje buvo pastebėtas, nes vaikų varžybose pasiekdavo aukštų rezultatų. Panevėžio internatinės sporto mokyklos treneris Petras Dromantas pakvietė vaikinuką mokytis ir sportuoti Panevėžyje, kur tuo metu ši mokykla buvo viena pagrindinių jaunų, talentingų sportininkų ugdymo įstaiga.

Baigęs vidurinę mokyklą Panevėžyje, Andrius įstojo į Lietuvos žemės ūkio akademiją, kuri tuomet priglausdavo ne vieną jauną sportininką, nes pagal tuometinius įstatymus iš šios aukštosios mokyklos studentų nepaimdavo tarnauti į sovietinę kariuomenę.

Besimokydamas akademijoje, kurią baigė 1989 m., treniravosi pas garsų trenerį Aleksą Stanislovaitį. Po mokslų dirbo Krašto apsaugos sistemoje, kurį laiką tarnavo ir Tauragėje, bet ilgiausiai – Rukloje.

Andrius Kornikas yra tris kartus tapęs 100 metrų bėgimo distancijos Lietuvos čempionu – 1984 m., 1986 m. ir estafetėje 4×100 m taip pat 1986 metais. Keturis kartus bėgikas gerino 100 m bėgimo Lietuvos rekordą. Net septynis kartus pagerino 200 metrų bėgimo Lietuvos rekordą. Gerino Andrius ir 60 metrų bėgimo rekordus, ir 100, 200 metrų, estafetės 4×100 metrų rekordus fiksuojant laiką jau elektroniniu būdu.

1982 m. SSRS jaunimo žaidynėse bėgikas tapo čempionu, po metų šį pasiekimą pakartojo ir dar kartą tapo čempionu nubėgęs 60 metrų distanciją. Tais pačiais metais socialistinių šalių varžybose laimėjo antrąją vietą 200 m bėgimo rungtyje. 1983 m. SSRS ir VDR (tuometinė Vokietijos demokratinė respublika) jaunių mače laimėjo pirmąją vietą 200 m bėgimo rungtyje.

Tauragė neteko garsaus kraštiečio sportininko, kurio vardas ir pasiekti rekordai buvo įrašyti į Lietuvos sporto istoriją. Tauragėje gyvenantys sportininko artimieji, pirmasis treneris, visa sporto bendruomenė liūdi dėl ankstyvos A.Korniko mirties. Jis bus palaidotas Tauragėje, Papušynės kapinėse, šalia savo mamos.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą