Nusprendė – už atliekų surinkimą mokėsime 20 proc. daugiau

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės tarybos valdantieji nusprendė, kad vietinė rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą didinama 20, o ne 15 procentų, kaip siūlyta sprendimo projekte. Naujas vietinės rinkliavos tarifas įsigaliojo liepos 1-ąją. Gyventojai turės susimokėti ir už išvežamas žaliąsias atliekas, vadinamasis žaliųjų atliekų konteinerių pakėlimo mokestis bus toks pat, kaip ir mišriųjų atliekų.

Sprendimo projekte buvo numatyta rinkliavą didinti 15 procentų, tačiau Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkė Giedrė Stulginskienė pasiūlė rinkliavą didinti 20 procentų. Politikei kiti valdantieji pritarė. Vietinės rinkliavos didinimui 20 procentų pritarė 12 tarybos narių, 8 siūlė likti prie 15 procentų didinimo, nors visi tarybos nariai pritarė, kad nei 15, nei 20 procentų didinimas savivaldybės skolos Tauragės regiono atliekų centrui (TRATC) nepadengs. Pusės milijono eurų skola susidarė, nes pagal 2017 metais savivaldybės tarybos priimtą tvarką gyventojai už atliekas moka pagal gyvenamąjį plotą, o savivaldybė TRATC‘ui – pagal į sąvartyną atvežtų atliekų kiekį.

Tarybos sprendimu padidintas ne tik vietinės rinkliavos mokestis už atliekų surinkimą, bet ir priimtos kitos rinkliavos skaičiavimo korekcijos. Viena jų – minimalus individualių konteinerių ištuštinimo dažnis negalės būti mažesnis nei 70 procentų numatyto bazinio konteinerių ištuštinimo dažnio (buvo 50 procentų). Gyventojams taikomą mokestį sudaro pastovioji ir kintamoji dalys. Jei anksčiau gyventojas, neišveždamas konteinerių pagal jam nustatytą dažnumą, galėjo sutaupyti iki 50 proc. vietinės rinkliavos dydžio, nuo liepos 1-osios net jei veš tiek pat konteinerių kiek anksčiau, mokėti teks daugiau.

Nuo liepos prie mišriųjų atliekų konteinerių skaičiaus sumuosis ir žaliųjų atliekų konteineriai, taip netiesiogiai bus apmokestinamos žaliosios atliekos. Nebeliks nuolaidos vieniems gyvenantiems nuosavuose namuose asmenims, kai vietinė rinkliava buvo skaičiuojama ne daugiau kaip už 50 kv. m ploto.

Dar prieš priimant šį sprendimą, kai apie jo projektą parašėme „Tauragės kurjeryje“, sulaukėme tauragiškių nuomonių.

– Vis plačiau kalbama, kad atliekas reikia rūšiuoti, tačiau apmokestinus ir suvienodinus rinkliavą už žaliąsias atliekas motyvo rūšiuoti nebeliks. Kita vertus, atliekų surinkimo mokesčio korekcijos pasijaus gana stipriai, nes į žaliųjų atliekų konteinerius žmonės sumeta ir maistui netinkamus nukritusius obuolius, ir sudžiūvusius bijūnus, – kalbėjo į redakciją paskambinusi tauragiškė.

Dar vienas gyventojas sakė, kad jei reikės mokėti už žaliąsias atliekas, nebegrėbs lapų iš „valdiškos žemės“, tegul seniūnijos darbuotojai susigrėbia ir pati seniūnija išsiveža.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą