Paskelbtas konkursas naujiems autobusams pirkti

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė paskelbė perkanti dar keturis naujus žemagrindžius elektra varomus autobusus. Jei atsiras tiekėjas, nauji autobusai Tauragę turės pasiekti iki kitų metų pavasario.

Tauragės autobusų parkas jau valdo 5 elektra varomus autobusus. Pasak direktoriaus Rimanto Martinavičiaus, nupirkti dar trys autobusai. Tikimasi, kad iš viso rajone kursuos 12 gamtą tausojančių autobusų.

– Autobusai nupirkti, bet dar neturime pasirašytos sutarties. Dabar skelbiamas konkursas keturiems naujiems autobusams. Jų techniniai reikalavimai labai panašūs į turimų elektra varomų autobusų, – sakė R.Martinavičius.

Techninėse sąlygose rašoma, kad autobusuose turi tilpti ne mažiau nei 44 keleiviai, bent 20 vietų autobuse turi būti sėdimosios, viena vieta privalo būti keleiviui neįgaliojo vežimėlyje. Maksimalus autobusų greitis neturi viršyti 85 kilometrų per valandą. Gamintojas privalo užtikrinti, kad autobusai gali važiuoti esant 30 laipsnių šalčiui ir kaitinant 45 laipsnių kaitrai. Ir autobusai, ir juose įmontuotos elektros baterijos turi būti pagaminti šiemet. Viešųjų pirkimų konkursas vyks iki liepos 18 dienos.

Tauragės rajono savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė neatskleidė, už kokią sumą planuojama pirkti naujus žemagrindžius elektrobusus, pasak specialistės, paskelbtas tarptautinis konkursas ir jį laimės ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas.

– Esame pasiskaičiavę preliminarią kainą, bet jos viešai neskelbiame. Norime, kad tiekėjai pasiūlytų savo. Atsižvelgsime į autobusų ekonominį naudingumą, elektros suvartojimą, teikiamas gamintojo garantijas. Autobusų pirkimas bus finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų. 15 procentų turės prisidėti savivaldybė, – sakė G.Pukelytė.

Du naujausi elektrobusai kursuoja naujais maršrutais iš Žalgirių mikrorajono į Beržę per Norkaičius ir Bernotiškę.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą