Etikos sargai nusitaikė į su žiniasklaida susijusius Tauragės tarybos narius

Dalintis:

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija priėmė sprendimą pradėti tyrimą dėl Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių Rimos Bandzinaitės-Latožienės ir Vilmanto Liorančo elgesio.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimus dėl Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių Rimos Bandzinaitės-Latožienės ir Vilmanto Liorančo elgesio. Aiškinamasi, ar valstybės politikai nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo ir papildomai surinktos informacijos pagrindu. Tiriamos aplinkybės, kai pernai birželį R.Bandzinaitė-Latožienė ir V.Liorančas galbūt nenusišalino ir savivaldybės taryboje sprendė su jų privačiais interesais susijusius klausimus. Tarybos narė esą dalyvavo Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje svarstant sprendimo projektą, kuriuo, be kita ko, siūlyta iš savivaldybės biudžeto lėšų skirti finansavimą Tauragės radijui. Pastarajam vadovauja R.Bandzinaitės-Latožienės sutuoktinis.

Vilmanto Liorančo atveju VTEK aiškinasi situaciją, kai pernai birželį jis galbūt dalyvavo ir nenusišalino trijuose posėdžiuose – Švietimo, kultūros ir sporto komiteto, bendrame Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto bei savivaldybės tarybos. Juose tuo metu buvo svarstomas klausimas dėl Tauragės kabelinės televizijos finansavimo savivaldybės biudžeto lėšomis. V.Liorančas yra šios žiniasklaidos priemonės savininkas.

Abu šie savivaldybės tarybos nariai atstovauja Liberalų sąjūdžiui.

Kas VTEK‘ui pateikė pranešimą apie galimus Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių pažeidimus, nepranešama.

VTEK pabrėžia, kad tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą