Nesėkmę rinkimuose patyrusių partijų skyrių pirmininkai atsistatydinti neskuba

Dalintis:

Užtikrinta Liberalų sąjūdžio ir Dovydo Kaminsko pergalė savivaldos rinkimuose į šešėlį nustūmė ne tik amžinus politinius priešininkus socialdemokratus, bet ir šiandieninės valdančiosios koalicijos narius – Tėvynės sąjungą. Šių partijų Tauragės skyrių pirmininkai pripažįsta nesėkmę, tačiau atsistatydinti iš pareigų neskuba – leis nuspręsti partijų kolegoms.

Prarado pusę rinkėjų

Per 2019 m. savivaldos rinkimus Tauragės socialdemokratai surinko 5179 rinkėjų balsus ir šios kadencijos taryboje laimėjo 8 mandatus. Tuometinis socialdemokratų kandidatas į merus Darius Petrošius tąkart pelnė 5811 rinkėjų balsų ir buvo patekęs į antrąjį rinkimų turą, kur nedideliu skirtumu pralaimėjo liberalui Dovydui Kaminskui. Šie rinkimai socialdemokratams buvo nesėkmingi – jie prarado pusę rinkėjų: šią partiją tarybos rinkimuose palaikė 2582 rinkėjai, o kandidatė į merus Rita Grigalienė, nors liko antra, tačiau skirtumas nuo pirmajame ture meru išrinkto D.Kaminsko didžiulis – D.Kaminską palaikė per 70 proc. į rinkimus atvykusių tauragiškių, R.Grigalienę – tik kiek per 10 proc. Už pastarąją kandidatę balsavo 1828 rinkėjai, kai D.Kaminskas surinko per 12 tūkstančių rinkėjų balsų. Socialdemokratai naujos kadencijos taryboje turės 4 narius.

Panaši situacija ir konservatorių partijos padangėje. 2019-aisiais už šios partijos kandidatus balsavo 2046 rinkėjai. Tuomet Tėvynės sąjunga iškovojo 3 mandatus. Šiuose rinkimuose Tėvynės sąjungą palaikė 1067 rinkėjai. Šiai partijai teko 2 tarybos mandatai. 2019 metais Tėvynės sąjungos kandidatė į Tauragės savivaldybės merus Giedrė Stulginskienė surinko 1619 balsų, per šiuos rinkimus partijos iškeltas kandidatas į merus Tomas Raulinavičius – vos 345 balsus. Partijos skyriaus pirmininkas, rinkimų sąraše buvęs pirmas, net nepateko į savivaldybės tarybą. Jį aplenkė partiečiai Andrius Burmistrovas ir Raimondas Matemaitis.

Ieškos atsakymų

Paklaustas, kaip vertina Tėvynės sąjungos Tauragės skyriaus rezultatus šiuose savivaldos ir merų rinkimuose, T.Raulinavičius patikino, kad tikėjosi geresnio rezultato, tačiau pralaimėjimu jų nelaiko.

– Įdėjome daug darbo ir energijos, todėl tikėjomės geresnio rezultato. Netekome vieno mandato, bet tai ne pralaimėjimas. Džiaugiuosi, kad rajono taryboje dirbs du kompetentingi ir aktyvūs mūsų atstovai, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Tėvynės sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkas T.Raulinavičius.

Politiko nuomone, nesėkmingi partijos rinkimų rezultatai ir dalies rinkėjų praradimas susijęs su „milžiniška Dovydo Kaminsko lyderystės banga, balsų persiskirstymu dešiniajame rinkėjų bloke“.

– Ir tuos balsų praradimus skaičiuojame ne mes vieni, o ir kitos partijos, – pastebėjo T.Raulinavičius.

Ar kas nors keisis partijos skyriaus vadovybės pozicijose? Ar T.Raulinavičius ketina atsistatydinti iš skyriaus pirmininko pareigų?

– Jaučiu partiečių palaikymą, bet kartu ir keliamus klausimus – kokiu keliu žengsime toliau? Esu ilgiausiai partijos Tauragės skyriui vadovaujantis pirmininkas, per ketverius metus susitelkėme ne vienam iššūkiui, įveiksime ir šį. Partijos įstatai numato, kad skyriaus pirmininko rinkimai vyks per pusmetį nuo vietos savivaldos rinkimų pabaigos. Neabejoju, kad patyrusi ir išmintinga mūsų bendruomenė ras atsakymus į visus klausimus, – sakė T.Raulinavičius.

Pasiteiravus, ar rinkimų laimėtojai jau siūlė Tėvynės sąjungai sudaryti koaliciją ir kartu formuoti valdančiąją daugumą, T.Raulinavičius atskleidė, kad su liberalais buvo susitikęs rinkimų naktį, tačiau kol kas apie valdančiosios daugumos koaliciją nekalbėjo.

Skubotų sprendimų nepriims

Socialdemokratų partijos Tauragės skyriaus pirmininkė R.Grigalienė sako, kad gerbia rinkėjų sprendimą, tauragiškių išreikštos valios rezultatą, tačiau pripažįsta – šių rinkimų rezultatas ne toks, kokio tikėjosi.

Paklausta, kodėl, jos nuomone, rinkimai partijai buvo tokie nesėkmingi, R.Grigalienė patikino, kad „keturi mandatai tai ne vienas ir net ne du“.

– Sudėtinga konkuruoti su politine jėga, kuri turi visus administracinius resursus. Tačiau gerbiame rinkėjų valią, dirbsime ir toliau atstovausime žmonėms, stengsimės pateisinti lūkesčius. Mandatų skaičius, kad ir mažesnis, bet jis suteiktas rinkėjų, todėl esame pasiryžę ir toliau deramai atstovauti tauragiškių interesams, – kalbėjo R.Grigalienė.

Paklausta, ar svarsto atsistatydinti iš partijos skyriaus pirmininkės pareigų, politikė patikino niekada nebijojusi prisiimti atsakomybės, tačiau skubotų sprendimų nepriims – išanalizuos rinkimų rezultatus, padarys išvadas, o tada ir bus „kažkokie sprendimai“. Apie opozicijos formavimą su kitomis į tarybą patekusiomis partijomis, greičiausiai tai galėtų būti Sigito Kancevyčiaus į rinkimus vesta Regionų partija, socialdemokratai kol kas su niekuo nekalbėjo.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą