Rytoj Seime bus sprendžiamas Pagėgių likimas

Dalintis:

Pirmadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje pritarta tiesioginio valdymo įvedimui kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje. Kada bus įvestas tiesioginis valdymas, spręs Seimas.

Nuo gegužės septintosios Pagėgių politikams nepavyko susitarti dėl administracijos direktoriaus kandidatūros. Pozicija ir opozicija keitėsi kandidatų pavardėmis, bet priimti sprendimo nesugebėjo. Anot valdančiųjų atstovų, meras teikė sau palankias kandidatūras ir nederino jų su dauguma. Apie tiesioginį valdymą garsiai pradėta kalbėti jau pirmąjį bevaldystės mėnesį, kai savivaldybės įstaigų darbuotojai, švietimo specialistai, socialines pašalpas gaunantys pagėgiškiai liko be pinigų.

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius Vyriausybės nariams teigė, jog Pagėgių savivaldybėje yra susidaręs valdžios vakuumas. Pagal šalyje galiojančius įstatymus, pasiūlymą dėl tiesioginio valdymo įvedimo savivaldybės teritorijoje Seimui teikia Vyriausybė, o galutinį sprendimą priima Seimas. Seimui tiesioginio valdymo Pagėgių savivaldybėje klausimą ketinama pateikti rytoj. Pagal įstatymą, Vyriausybės įgaliotiniu Pagėgių savivaldybėje taptų politinio pasitikėjimo tarnautojas, kurį Seimui pritarus paskirtų Vyriausybė. Nepriklausomos Lietuvos Respublikos istorijoje tiesioginis valdymas 1991 m. buvo įvestas Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybėse bei dalyje kitų savivaldybių. Šiais metais kalba apie tiesioginį valdymą ėjo ir Kalvarijos savivaldybėje, bet tarybai paskutinę minutę pavyko susitarti.

Įvedus tiesioginį valdymą Pagėgiuose, į tarybą išrinkti vietos politikai neteks mandato. Be darbo liks ir meras, politinio pasitikėjimo tarnautojai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą