Teismas atvertė buvusios vicemerės bylą

Dalintis:

Kovo 13-ąją Tauragės apylinkės teismo rūmuose pradėta iš esmės nagrinėti buvusios vicemerės, dabar einančios tarybos narės pareigas Virginijos Eičienės byla. Rajono politikė turi aiškintis, kur išleido beveik 20 tūkstančių eurų, skirtų tarybos nario patirtoms išlaidoms kompensuoti.

Pernai visoje Lietuvoje prasidėjusi Andriaus Tapino inicijuota savivaldybių tarybų narių „čekiukų“ tikrinimo akcija „Skaidrinam“ persikelia į teismo posėdžių sales. Klaipėdos apygardos prokuratūra, gindama viešąjį interesą, dėl nepagrįsto praturtėjimo kol kas yra pareiškusi ieškinius trims Tauragės politikams: Virginijai Eičienei, Vilmantui Liorančui ir Tomui Alijošiui. Pastarieji du politikai, „Tauragės kurjerio“ žiniomis, bando sudaryti taikos sutartį su prokuratūra.

Teisme pagarsintame prokuratūros ieškinyje nurodyta, jog V.Eičienė 2019-2023 metais dirbo ir Tauragės rajono taryboje, ir vicemerės pareigose savivaldybėje. Ieškinys remiasi Tauragės rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos atlikto audito ataskaita. Iš viso per ketverius kadencijos metus V.Eičienė iš savivaldybės biudžeto gavo 20 075 Eur išlaidoms, susijusioms su tarybos nario veikla, kompensuoti. Iš jų 19 613 Eur skirti kurui, o 481 Eur skirtas automobilio remontui. Prokurorė teismui nurodė, jog V.Eičienė savivaldybei pateikė ir kuro čekius, kai kuras buvo piltas Tauragėje, nors tuo metu vicemerė buvo komandiruotėse užsienyje. Iš viso prokuratūra suskaičiavo, jog vicemerė atsiskaitė 14 skirtingų mokėjimo kortelių, kuras buvo pilamas darbo metu, kelis kartus per dieną ar vėlai naktį, yra čekių, pagal kuriuos kuras buvo piltas į didesnes talpas nei automobilio bakas. Taip pat pateikti čekiai už dyzelinį kurą ir už benziną.

Apie pirmąjį teismo posėdį išsamiai perskaitysite penktadienio, kovo 15-osios, laikraštyje „Tauragės kurjeris“. Ten rasite ir V.Eičienės paaiškinimus teismui. Politikė su ieškiniu nesutinka.

 

Dalintis:

Rekomenduojami video:

3 komentarai

  1. būsima garbės pilietė on

    Tauragės savivaldybės valdžios nusikaltimai tęsiasi iš kadencijos į naujas kadencijas, vykdomas organizuotos nusikalstamos veiklos tęstinumas, gal Tapinas juos pagydys, jeigu teismų nenupirks

  2. Kontrolinis šūvis on

    Tai čia atviras mokesčių mokėtojų pinigų vogimas.

Palikite komentarą