Prasidėjus šalčiams su konteineriais vargsta ir tauragiškiai, ir atliekų vežėjai

Dalintis:

Atliekų konteineriai, prieš daugelį metų išdalyti individualių namų savininkams, laikui bėgant vis labiau dėvisi – lūžta dangčių vyriai, nuo ašių nusimauna ratukai, kai kurie net įtrūksta. Iš kur gauti konteineriams naujų dalių, dar ne visi gyventojai žino. Atliekų vežėjai atvirauja, kad prasidėjęs šaltasis laikotarpis pažeria jiems nemažai iššūkių, pasipila gyventojų priekaištai.

Žiemą ir lūžta, ir skyla

Antradienį į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinusi tauragiškė pažėrė priekaištų tądien šiukšles išvežusiai įmonei „Econovus“:

– Nuėjusi pasiimti ištuštintos šiukšlinės radau ją be vieno ratuko. Galvoju, kai pakėlė ir vertė konteinerį, jis kažkaip nukrito. Darbininkai turėjo tai pastebėti, tačiau jie lyg niekur nieko paliko tokį konteinerį ir nuvažiavo. Bent kokį raštelį būtų palikę. Ką man dabar daryti?

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė patikino, kad tokia padėtis nėra be išeities ir ant atliekas vežančių darbuotojų nereikia pykti – visko pasitaiko, juk jie detalių nesivežioja ir konteinerių neremontuoja.

– Tokiu atveju reikia kreiptis į vežėją, jis visus konteinerio defektus šalina. Jei reikia, keičia ratukus, jei mato, kad neįmanoma pakeisti, tada keičia patį konteinerį. Jei dangtis nulūžta, ypač iš tų „auselių“, tai dažniausiai pakeičiamas konteineris. Būna, kad dangčio kaištukas pasimeta. Visus tuos dalykus tvarko vežėjas. Jei žaliąsias ir mišrias atliekas veža „Ekonovus“, tai reikia kreiptis į juos, o jeigu konteineris yra pakuočių – į „Dunokus“. Jei konteineris sudega dėl kliento kaltės, tuomet jis nekeičiamas, – pasitaikančias situacijas vardijo skyriaus vadovė.

Vilmantė Krištopaitienė pripažino, kad šaltuoju laikotarpiu atliekų vežėjai patiria labai dažną problemą, kai atliekos, ypač žaliosios, prišąla ir jų išpilti neįmanoma. Dėl to žmonės labai pyksta.

– Konteineriai ne amžini, nieko nėra amžino. Kai pašalo, sulaukėme pasipiktinimų. Kai rinko žaliąsias atliekas, jos buvo prišalusios. Žmonės prašė darbininkų patrankyti konteinerius, kad atliekos iškristų. Bet konteinerių negalima kratyti, kadangi sušalęs konteineris labai greitai skyla. Nuo sausio mėnesio žaliosios atliekos bus renkamos kartu su maisto atliekomis, tai irgi gali būti visokių atvejų. Žiemą tokios atliekos bus renkamos kartą per mėnesį. Gyventojai kažkaip patys turi užtikrinti konteinerių aptarnavimo galimybę, – mano V.Krištopaitienė.

Pradeda žymėti

Individualių namų savininkai iki šiol kartu su žaliosiomis atliekomis į konteinerį galėjo mesti ir augalinės kilmės maisto atliekas. Kokias – nurodyta ant lipduko. Mėsos produktų atliekų vežėjai nerinks, kadangi jų tvarkyti Tauragės regione galimybių nėra. Konteineriai bus pradėti žymėti vėliau, nei planavo „Dunokai“.

– „Dunokai“ truputį per anksti pasiskelbė apie konteinerių žymėjimą, kadangi dar nebuvo gavę visos įrangos. Todėl turėjome didelį skambučių antplūdį. Gruodžio mėnesį, kai mieste bus renkamos pakuotės pirmą savaitę, reikia išstumti abu konteinerius – ir plastiko, ir stiklo. Juos turėtų pažymėti. Dabar „Dunokai“ jau pasiruošę, gavo įrangą, turi „čipus“, į sistemą veda. Gruodžio 1 dieną, penktadienį, konteineriai jau bus pradėti žymėti, – sakė TRATC atstovė.

Prigrūda per daug

UAB „Ekonovus“ Tauragės padalinio vadovas Andrius Stankevičius patikino, kad atsitikus bėdai su konteineriu reikia kreiptis į bendrovę – paskambinus tel. 8 700 77 046 išsakyti pageidavimus ar nusiskundimus (jie bus užregistruoti), į Tauragės padalinį atvykti nereikia.

– Nukritusį ratuką mes pakeisime atvykę. Mašina, kuri veža atliekas, neatlieka jokių remonto darbų. Suremontuoti konteinerio atvažiuoja kita mašina, jei žmogus kreipiasi. Būna atvejų, kad ratukui nulūžus žmogus tyli trejus metus, paskui sako: aš niekam nesakiau, o vyrai nepakeitė. Kas skambina, nė vieno nepaliekame likimo valiai. Konteinerio pas mus vežti nereikia. Pakeičiam ir ištrūkusius dangčių kaiščius, o jei vyris išlūžęs, tai pakeičiam į kitą konteinerį, – tvirtino Ekonovus“ padalinio vadovas.

Už konteinerio remontą gyventojams mokėti nereikia. „Ekonovus“ ne visada klientų prašymus išpildo, ne visada konteineriai keičiami į naujus. Tauragės padalinio vadovas atskleidė, kad vidutiniškai per savaitę sulaukia keturių gyventojų skambučių.

– Dažniausiai dėl žaliųjų atliekų, ypač prasidėjus žiemos šalčiams. Konteinerio plastikas nėra storas, vasarą jį veikia karštis, o žiemą – šaltis, būna, kad konteineris vasarą sutrūksta, o kai pašąla – dar daugiau įtrūksta. Tada žmogus kreipiasi ir sako: įtrūkimas pusės centimetro, viskas, keiskit į kitą. Matom, kad įtrūkimas kaip siūlė, nedidelis, tai sakom, kad konteineris nėra skirtas skysčiams, vandeniui laikyti. Kai didesnis įtrūkimas, trikampio ar stačiakampio formos, už kurio maišelis gali užsikabinti, tada keičiame, – informavo A.Stankevičius.

Vežėjų teigimu, didžiausia problema, kad žmonės dažniausiai perpildo konteinerius stengdamiesi sutalpinti kuo daugiau atliekų, todėl jie ir lūžta. Dažnas taip elgiasi norėdami sutaupyti, už paslaugą mokėti mažiau.

– Mišrių komunalinių atliekų svoris nėra toks didelis, kaip žaliųjų atliekų. Jei konteineryje tik lapai, tikrai nedaug svers. Bet jei nupjauta veja vasarą – tai daug. Nupjautą žolę žmonės į konteinerį krauna dvi savaites, kiti pataupo – ir visą mėnesį. Tai konteinerius būna tiek prigrūstas atliekų, kad kartais sunkiai išbyra, todėl lūžta dalys. Kai atliekos prišalusios, žmonės tikisi, kad mes kastuvėliu jas iškabinsime ir išdaužysime. Visoje Lietuvoje ta pati problema, niekas neiškratys prišalusių atliekų, – aktualią problemą atskleidė padalinio viršininkas.

Netrukus paskelbs grafikus

Nuo Naujųjų pradėjus vežti maisto atliekas, jei temperatūra bus minusinė, atliekų surinkėjams bus nelengva jas iškratyti iš konteinerių. Alytuje maisto atliekos renkamos į atskirus konteinerius, tačiau jos dedamos į maišelius, todėl žiemą neprišąla. Tauragėje nei žaliųjų, nei maisto atliekų į maišelius dėti negalima.

– Įdės maisto atliekų, žaliųjų žiemą nebus, tai tos maisto atliekos kiekvieną kartą prišals. Žmogus išstums konteinerį, mes atvažiuosim, pakelsim, gal kažkas iškris, o gal ir niekas neiškris. Tada mus badys pirštais: va, atvažiavo ir neištuštino. Alytuje yra maišelių draskytuvas. Yra ir trūkumų, ir privalumų abiem atvejais, – kalbėjo pašnekovas.

Į žaliųjų atliekų konteinerį, kai bus renkamos maisto atliekos, nebus galima pilti sriubos. A.Stankevičius primena, kad konteineriai ne skysčiams skirti. Maisto likučiai (atskirti nuo skysčių) negali būti gyvūninės kilmės, tik augalinės, virtuvės atliekoms priskiriami ir kavos tirščiai bei arbatos pakeliai.

– Mūsų maršrute per dieną būna 5000 konteinerių. Dėl gyventojų individualių valdų viskas parengta maisto atliekų surinkimui. Greitai paviešinsim naują grafiką. Dabar vyksta derybos, grafikas derinamas. Niekas nesikeis, tik bus papildyta – kartu su žaliosiomis vešime ir maisto atliekas. Bus paskelbta, ką galima į jas dėti, o ko ne, – sakė „Ekonovus“ atstovas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

3 komentarai

  1. Anonimas on

    “Dunokai” apgavo. Pirmadienį išstūmėme stiklo ir pakuočių konteinerius, pralaikėme iki 20 val., bet konteinerių taip niekas ir nesužymėjo. Negražu apgaudinėti gyventojus.

  2. Kristina on

    Konteinerius isvezioja vyrai kurie jokiems darbams netinkami …Jie is viso nemąstantys …jų darbas tikrai nesunkus ,tik tiek gal ne visiems priimtinas…Stebime kaskart isvezimą ..ne spec.bet taip pasitaiko ..tai kai konteineriį atveza tusčią,tai meta ,bet kaip ,kad suspeti atsistoti ant to trapo prie mašinos …ir tikrai jau 2 konteinerius vežėme pakeisti ,nes sulauze…Ir tai pastebejus ,ramiai pasake ,cia ne musu problema!!! BET ir ne musų..mes juos pastatome tvarkingus,nesulaužytus ir su ratukais ir nesuskaldytus…Tai ir tokiems darbams žmones turetu dirbti atsakingiau,nes atlyginimas mokamas..

  3. Pinigus už ,,paslaugą” gudrūs surinkti, o konteinerių neišpila
    Sutartyje aiškiai parašyta, kad šiukšlės bus išpilamos pirmadienį ir ketvirtadienį , bet jau savaitė kaip perpildyti konteineriai

Palikite komentarą