Prie konteinerių – miesto seniūnijai brangiai atsieisiantis autolaužynas

Dalintis:

Bešeimininkės atliekos tampa nemenka Tauragės problema – jos piktina gyventojus, tuština seniūnijos biudžetą, tačiau jų krūvos nemažėja. Vytauto gatvės pradžioje, prie geležinkelio, esanti konteinerių aikštelė dažnai paverčiama automobilių laužynu.

„Tauragės kurjerio“ redakcija dažnai sulaukia bešeimininkių šiukšlynų nuotraukų, kuriose atsispindi tragiška situacija. Galima pamanyti, kad kažkas atkakliai dirba ir pelnosi, o už specifinių atliekų tvarkymą turi mokėti visas rajonas. Šįkart kreipėsi Vytauto gatvės gyventoja.

– Kur reikia kreiptis, kad būtų nustatyti šiukšlintojai? Taip kas savaitę. Jei ne padangos, tai plastmasių kalnas ir šitaip tęsiasi jau daug metų. Matyt, kažkur netoliese yra nelegalus autoservisas. Daug abejingų gyventojų, džiaugiasi, kad tik ne po jų langais, – pranešė pavardės viešinti nepanorusi tauragiškė, patikslindama, kad atliekų krūva padidėja tamsiuoju paros metu.

Atsiųstoje nuotraukoje matyti suverstos automobilių ardymo atliekos – įvairios plastiko detalės. Jos negali būti metamos į įprastus konteinerius. Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė patvirtino apie minimą vietą jau žinanti.

– Kontrolierius apvažiuoja aikšteles ir apie šią vietą man jau pranešė. Taip jau yra, jei vieną šiukšlyną naikini, kitur atsiranda. Pamiškių gatvėje aikštelė jau filmuojama, tai nebeveža. Dabar problema Bernotiškės gatvėje, matyt, prisidės ir Vytauto gatvė, – sakė V.Krištopaitienė. – Prie kiekvieno konteinerio po policininką nepastatysi. Baldus dar aprenka vežėjai, o šias atliekas turės išvežti „Dunokai“, apmokės seniūnija. Viskas per neatsakingus verslininkus.

Pašnekovė patikino – jei gyventojams pavyktų teršėjus bent iš tolo užfiksuoti, jų automobilių numerius įsidėmėti, atliekų savininkus nustatyti ir nubausti būtų kur kas paprasčiau. O ryte radus atliekas nustatyti, kas jas išmetė – tai kone vėjo gaudymas laukuose.

– Vyresni žmonės neturi kuo užfiksuoti pažeidėjų, o kiti skųsti nenori. Dažnas šiukšlėmis piktinasi, bet sudrausminti ar užfiksuoti pažeidėją vengia, – atviravo TRATC Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus informavo, kad tokios krūvos su specifinėmis atliekomis biudžetui kainuoja nemažus pinigus. Situacija taisosi labai pamažu, o artimiausiuose planuose – stebėjimo kamerų tinklo plėtra.

– Be abejo, čia ne daugiabučio namo atliekos. Autoplastiko pridavimas yra brangi paslauga, tačiau kol nebus konkrečių priemonių šiai problemai spręsti, tol niekas nesikeis, o išlaidos krenta ant mūsų visų pečių, – rėžė seniūnas. – Paprastų bešeimininkių atliekų tvarkymas seniūnijai atsieina 132 eurus už toną – tai transportavimo išlaidos ir sąvartyno vartų mokestis. Tokių atliekų kai kuriais mėnesiais turime ir keliasdešimt tonų. Jei neklystu, autoplastiko tonos sutvarkymas kainuoja apie 480 eurų už toną. Pagalvokit, tuos pinigus galėtume kitaip miestui panaudoti.

Miesto seniūnas prisiminė, kad visai neseniai darbuotojai apvažiavo miestą rinkdami paliktas padangas – jų vis dar primetama į pakampes, kai kiekvienas automobilio vairuotojas per metus gali pristatyti lengvojo automobilio padangų komplektą į Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę nemokamai. Seniūnija už šią paslaugą turės atsiskaityti visų mokesčių mokėtojų į biudžetą suneštais pinigais.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą