Pareigas palieka ilgametė Tauragės seniūnijos seniūnė

Dalintis:

Daugiau nei du dešimtmečius kaimiškajai Tauragės seniūnijai vadovavusi Danguolė Jatautienė išeina iš darbo. Seniūnė pareigas eis iki liepos 15-osios. Seniūnė nusprendė nelaukti pensinio amžiaus ir jau dabar pradės rūpintis ne kitais, o savimi.

Kol bus išrinktas naujas didžiausios Tauragės rajono seniūnijos vadovas, ja laikinai rūpinsis dabartinis seniūnės pavaduotojas Mindaugas Černeckas. Danguolė Jatautienė iš pareigų traukiasi šalių susitarimu. Moteris seniūnijoje iš viso dirbo 35-erius metus. Tauragės seniūnija – didžiausia Tauragės rajono savivaldybės seniūnija. Seniūnijai priklauso 57 kaimai, 9 kolektyvinių sodų bendrijos, gyvena per 5000 gyventojų.

– Dirbau prie 9 merų, o dabartinis meras mano sūnaus metų. Pagalvoju, Danguole, kiek galima? Laikas išeiti ir eiti iškelta galva. Dirbsiu iki liepos vidurio. Įvertinau amžių ir sveikatą. Iki pensijos truputėlį dar trūksta, bet yra toks posakis: sveikata nėra viskas, bet žmogus be sveikatos yra niekas, – motyvą, kodėl palieka pareigas, išsakė D.Jatautienė.

Seniūnė patikino, kad savivaldos vadovai nebandė jos atkalbėti, suprato, jog sprendimas nebuvo spontaniškas. Prieš parašydama prašymą atleisti ją iš pareigų, D.Jatautienė asmeniškai kalbėjosi su savivaldybės administracijos direktore, o dabar darbus perduoda pavaduotojui M.Černeckui.

– Yra dalykų, svarbesnių už darbą ir pareigas. Mano pozicija tikrai nėra labai lengva ir gailėtis jos nėra ko. Atėjo naujas laikmetis. Reikalavimai ir bendravimas nebe tie. Beveik nebeliko žmogiško kontakto. Prisitaikyti ir padėti žmogui nėra taip lengva. Mūsų seniūnija yra vidury Tauragės. Kad pasiektume savo gyventoją, reikia važiuoti bent du kilometrus. O šiandien seniūnai atsako už viską. Žmonės ateina ir dėl kelių, ir dėl elektros, dėl žmogiškųjų klausimų. Mano kolega, buvęs Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška, sakydavo – mes esam ir kunigai, ir notarai, ir žemėtvarkininkai, ir teisininkai. Jei žmonės pas mus ateina, džiaugiuosi, vadinasi, esame reikalingi, – pasidžiaugė seniūnė.

Pasak D.Jatautienės, jos žinioje esanti seniūnija nepriklauso nei miestietiškai, nei kaimiškajai. Seniūnė Tauragės seniūniją vadina priemiestine.

– Tai trečia seniūnijų rūšis. Tiesiog tarpas tarp kaimo ir miesto. Žmonės važiuoja miesto autobusais, nori matyti tą pačią infrastruktūrą, kaip ir mieste. Mano žmonės nėra kaimiečiai. Jie – priemiestiečiai. Pažiūrėkite, kokia plėtra kaimų link. Sodai pilni, priemiesčiuose statybos pilnu tempu vyksta. Visi pradėjome vertinti gamtą. Čia Jūra, čia Šešuvis. Fantastiškai gražios vietos. Nuostabus Tauragės priemiestis ir čia gyvenantys žmonės nori ir asfalto, kad dulkių nebūtų, kad žolės nebūtų iki kelių, kad lempos gatvėse šviestų. Poreikiai dideli. Juos išpildyti ne taip paprasta, – seniūno darbo aktualijomis dalijosi D.Jatautienė.

Seniūnė neatskleidė, ar jau turi kokio kito darbo pasiūlymą. Ateities planus moteris kol kas laiko paslaptyje ir pradžioje žadėjo ilsėtis bei rūpintis savimi.

– Mes turime mylėti save, mylėti aplinkinius ir dirbti darbą. Tikiuosi, kad būsiu aktyvi senjorė ir dalyvausiu visose veiklose, – sakė D.Jatautienė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą