Šiukšlių vėžėjo konkursas ir vėl pristabdytas

Dalintis:

Praėjusią savaitę dar kartą pristabdytos viešųjų pirkimų procedūros Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro paskelbtame atliekų vežėjo konkurse.

Beveik 3 milijonų eurų vertės viešųjų pirkimų konkursas pratęstas jau antrą kartą. Nors buvo tikėtasi, kad vežėjas paaiškės paskutiniąją kovo dieną, konkurso dalyviams pareiškus pretenzijas, dar kartą papildyti konkurso reikalavimai ir tikimasi, kad jis sėkmingai baigsis, o laimėtojas bus paskelbtas balandžio 23-iąją.

– Procedūros pristabdytos. Tokia yra teisinė sistema. Šį kartą konkursą pratęsėme penkioms darbo dienoms. Daugiau jokios informacijos suteikti negaliu, – penktadienį informavo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) vadovas Virginijus Noreika.

Šešerius metus mišriųjų komunalinių atliekų išvežimu Tauragės rajone rūpinasi bendrovė „Ekonovus“. Kol paaiškės naujas vežėjas, sutartis su įmone bus tęsiama.

Viešųjų pirkimų sąlygose nurodoma, kad konkurse dalyvaujančios įmonės teikdamos pasiūlymą negali viršyti 2 milijonų 700 tūkstančių eurų. Kaip ir iki šiol, sutartis su komunalines atliekas vežančia bendrove bus sudaroma trejiems metams, suteikiant galimybę vieną kartą pratęsti sutartį dar trejų metų laikotarpiui. Laimėtojas įsipareigos tvarkingai surinkti mišrų komunalinių atliekų srautą iš visų bendro naudojimo ir požeminių aikštelių bei privačių gyventojų. Taip pat įmonė turi surinkti žaliąsias atliekas.

Pasak V.Noreikos, kasmet Tauragės rajone surenkama 10 000 tonų mišriųjų atliekų ir 2500 tonų žaliųjų atliekų.

Praėjusią savaitę „Tauragės kurjeris“ rašė, kad rajono gyventojai piktinasi šiukšlių vežėjų darbu. Prie konteinerių sodų bendrijose ir Tauruose kaupiasi stambiagabaričių atliekų krūvos. Gyventojai teigia, kad atliekų surinkimo problemos rajone sprendžiamos per lėtai. Nepaisant to, kad dar galioja sutartis su senuoju šiukšlių vežėju, atliekas priversti valyti ir seniūnijų darbuotojai. TRATC vadovas pripažino, kad rajone atsiradusi trintis tarp pakuočių konteinerius aptarnaujančių „Dunokų“ ir mišrias atliekas surankančios „Ekonovus“. Neva įmonės nesusikalba, kas turi tvarkyti aplinką prie konteinerių. Ar situacija pasikeis paaiškėjus konkurso nugalėtojui, nežinia.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą