Skolą iš „Tauragės futbolo“ išieškos, stadionas gali būti parduotas

Dalintis:

Savivaldybės tarybai trečiadienį pritarus vienašališkam VšĮ „Tauragės futbolas“ skolos grąžinimo sutarties nutraukimui, per 80 tūkstančių Eur, kuriuos ši įstaiga skolinga savivaldybei, bus išieškoma per antstolius. Pirmadienį posėdžiaujant tarybos komitetams į posėdį pakviestas „Tauragės futbolo“ dalininkas Arūnas Pukelis ir įstaigos direktorė Dainora Jonaitė bandė vietos politikus įtikinti, kad toks sprendimas sužlugdys „Tauragės futbolą“. Meras A.Pukeliui atkerta: tokie žodžiai  – tik gąsdinimas.

A.Pukelis pasisiūlė pasitraukti

Pagal savivaldybės tarybai pateiktą sprendimo projektą nusprendžiama nutraukti 2016 m. savivaldybės administracijos ir VšĮ „Tauragės futbolas“ pasirašytą skolos grąžinimo dalimis sutartį. Primename, kad VšĮ „Tauragės futbolas“, kurios dalininkai yra Tauragės savivaldybės administracija ir Arūnas Pukelis, nuo 2016 m. savivaldybei yra skolingas per 80 tūkstančių Eur. Šią „Tauragės futbolo“ paskolą bankui „Snoras“ savivaldybės administracija padengė kaip laiduotoja. Paskola buvo panaudota senajam Tauragės futbolo stadionui remontuoti.

„Tauragės futbolas“ grąžinti kiek daugiau nei 80 tūkstančių Eur savivaldybei įsipareigojo kas mėnesį mokėdamas apie 500 Eur. Tačiau sutarties sąlygų nevykdė arba vykdė nereguliariai.

Pirmadienį į tarybos komitetų posėdį buvo pakviesti ir antrasis „Tauragės futbolo“ dalininkas Arūnas Pukelis, ir įstaigos direktorė Dainora Jonaitė. Įstaigos vadovė tarybos nariams pareiškė, kad jei jie pritars tokiam sprendimui, „Tauragės futbolas“ bankrutuos ir „kažkas turės prisiimti atsakomybę už futbolo šakos sugriovimą Tauragėje“.

Įstaigos dalininkas A.Pukelis antrino direktorei:

– Jei priimtumėt tokį radikalų sprendimą, sakyčiau, kad jūs sužlugdėt šitą klubą, o aš turėčiau iš savo asmeninių lėšų padengti šitą sumą. Jeigu mano persona kažkam nepatinka, aš galiu perrašyti jums visas sutartis. Jūs mane atlaisvinsit nuo 20 tūkstančių eurų paramos, kurią aš teikiu kasmet. Jei jūs matot kitą kandidatūrą, aš galiu pasitraukti. Tik jūs susiprotėkit ir nenaikinkit šito klubo.

Tarybos narys „valstietis“ Kęstutis Balašaitis pasiūlė A.Pukeliui savo dalį viešojoje įstaigoje savivaldybei padovanoti. A.Pukelis atsakė, jog mielai padovanotų, tačiau po kelerių metų įsigaliosianti nauja tvarka, kad biudžetinės organizacijos, valdančios sporto klubus, nebegalės pretenduoti į Lietuvos futbolo federacijos paramą ir dalyvauti federacijos organizuojamose varžybose.

– Tokiu atveju jūs turėsite surasti privatų partnerį, – sakė A.Pukelis.

Meras: „Toks ugdymas pagrįstas baime“

Trečiadienį „Tauragės futbolo“ skolos savivaldybės administracijai klausimą svarstant jau tarybos posėdyje, socialdemokratų frakcija pasiūlė jį atidėti. Pasak frakcijos pirmininkės Ritos Grigalienės, lengva ranka sunaikinti viešąją įstaigą būtų nuostolis futbolo bendruomenei. Dauguma siūlymui nepritarė – klausimą nuspręsta svarstyti. Be to, meras D.Kaminskas replikavo, kad pirmadienį bendro tarybos komitetų posėdžio metu išgirdo „daug melo ir daug manipuliacijų“. Paprašytas patikslinti, kokį melą išgirdo, rajono vadovas atsakė:

– Pirmas melas buvo tiesiogine to žodžio prasme, kad kažkas bando sužlugdyti futbolą. Praėjusiais metais Tauragės savivaldybė skyrė 25 tūkstančius eurų futbolo sporto klubui iš sporto klubų rėmimo lėšų ir pagal sukurtą neformalaus ugdymo krepšelį buvo skirti 46 tūkstančiai eurų. Tai savivaldybė futbolą tikrai remia kaip klubą, kaip sporto šaką turbūt daugiausiai rajone. Nė vienas sporto klubas lėšų daugiau negu VšĮ „Tauragės futbolas“ negavo. Antras buvo kalbėjimas apie tai, kad jeigu bus nukreiptas skolos išieškojimas į turtą, kad visa veikla bus sužlugdyta, futbolas bankrutuos ir panašiai. Tikrai su tuo nesutinku. Buvo skola. 2016 metais tarybos sprendimu buvo priimta, kad tą skolą reikia sumokėti. Už tą sprendimą balsavo visi tarybos nariai. Šiandien dienai matom, kad jau trys metai yra nevykdomas joks įsipareigojimas, o tai yra visų tauragiškių pinigai. Ar mes galim tuos tauragiškių pinigus kažkam dovanoti? Manau, kad ne.

Mero teigimu, skolos išieškojimas bus nukreiptas į „Tauragės futbolo“ valdomą turtą, tai yra senąjį miesto stadioną, o ne į atsiskaitomąsias sąskaitas. Vaikų futbolo akademijai ir jos auklėtiniams skolos išieškojimas, D.Kaminsko teigimu, įtakos neturės, o „Tauragės futbolo“ direktorės D.Jonaitės pareiškimą, kad dėl skolos išieškojimo gali kilti užsiėmimų mokestis futbolo akademiją lankantiems vaikams, pavadino gąsdinimu ir noru papolitikuoti. Be to, mero teigimu, futbolo akademijos auklėtinių tėvams buvo „pakištos“ pasirašyti sutartys, kad jiems gresia baudos, jei sugalvos savo vaikus perkelti į kitą sporto klubą. Toks ugdymo būdas, D.Kaminsko nuomone, pagrįstas baime.

– Noriu priminti visiems tarybos nariams, kad futbolo stadionas yra pastatytas ant valstybinės žemės, kuri yra išnuomota viešajai įstaigai „Tauragės futbolas“ 100 metų. Nesakau, kad čia kas nors yra blogai, – kalbėjo D.Kaminskas.

Meras atsakė į A.Pukelio repliką, kad jei ne „Tauragės futbolas“, stadiono vietoje dabar jau gal stovėtų privatūs kotedžai – esą to niekada nebus, nes žemė valstybinė, o jos paskirtis – visuomeninė.

Bus pareikalauta grąžinti skolą

Kaip paaiškino savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas, skolos iš „Tauragės futbolo“ išieškojimas bus nukreiptas į įmonės turtą – tai yra stadioną, kuris ir buvo įkeistas paskolai gauti.

Socialdemokratas Viktoras Kovšovas domėjosi, kaip bus vykdoma išieškojimo procedūra – ar stadionas gali būti parduotas iš varžytynių, o jį nupirkęs asmuo jau statys jo vietoje kad ir kotedžus? D.Kaminskas dar kartą patikino, kad „ant tos žemės tikrai neatsiras jokių kotedžų“, o Finansų skyriaus vedėjas I.Kymantas išvardijo, kad pirmiausia iš „Tauragės futbolo“ bus pareikalauta grąžinti skolą, po to notariškai bus nutraukta skolos išmokėjimo dalimis sutartis ir kreiptasi į antstolį dėl skolos išieškojimo.

– Čia galimi du keliai: arba perimti turtą, arba, nesutikus perimti turtą, jį parduoti ir perimti tik finansavimą, – patikslino I.Kymantas.

Mero paaiškinimai tarybą įtikino – sprendimas priimtas už jį balsavo 20 tarybos narių.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą