Švietimo skyrius: vaikai kol kas į klases negrįš

Dalintis:

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija išplatino kvietimą savivaldybėms ir ugdymo įstaigoms vertinti savo galimybes dėl pradinukų grąžinimo į kontaktinį mokymą. Tačiau Tauragės rajono ugdymo įstaigos kol kas prie šio projekto nesijungia.

Šiandien vykusiame Tauragės rajono Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas pristatė koronaviruso pandemijos situaciją rajono ugdymo įstaigose. Jis patikslino, kad šiuo metu koronavirusu sergančių ar saviizoliacijoje esančių darbuotojų nėra. Posėdžio dalyviai informuoti ir apie tai, kad auga lankomumas darželiuose.

– Šiuo metu lankomumas ikimokyklinio ugdymo įstaigose siekia 47–48 proc. Vasario 22 dieną buvo 28 proc., o jau nuo vasario 26 dienos jis pakilo ir vidutiniškai darželius lanko apie 47 proc. vaikų, – dėstė E.Šteimantas.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas taip pat pasakojo buvusio susitikimo su mokyklų vadovais detales. Buvo diskutuojama apie tai, kurios ugdymo įstaigos galėtų dalyvauti pilotiniame projekte, kuriuo siekiama grąžinti pradinukus į klases. Toks projektas pradėtas vienoje sostinės ugdymo įstaigoje. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija išplatino kvietimą savivaldybėms apsvarstyti galimybes ir jungtis prie šio projekto.

Prie projekto prisijungiančios ugdymo įstaigos turėtų įsipareigoti kas savaitę tikrinti mokytojus, mokinius ir jų šeimos narius kaupinių metodu į mėgintuvėlį surenkami 5 mėginiai, paimti iš nosies – tai ne taip nemalonu, kaip imti mėginį iš nosiaryklės. Jei kaupinio atsakymas teigiamas, būtų susisiekiama su tais asmenimis, kurių ėminiai buvo kaupinyje, ir jie pakartotinai būtų tiriami jau PGR testu.

„Tauragės kurjerio“ kalbintos dviejų švietimo įstaigų vadovės tikino manančios, kad mokiniai galėtų grįžti į klases, tačiau reikią visos pradinukų bendruomenės pritarimo. Apie tai galite skaityti čia.

Visgi šiandien vykusiame ESOC posėdyje E.Šteimantas pranešė, jog priimtas sprendimas pilotiniame projekte nedalyvauti. Tai reiškia, kad pradinukai ir toliau lieka mokytis nuotoliniu būdu.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą