Apšvarino sukčiai: prekių pirkėjai taip ir negavo

Dalintis:

Į policijos pareigūnus kreipėsi du tauragiškiai dėl apgavysčių. Internete radę reikalingas prekes, už jas pervedė pinigus. Tik pačių prekių taip ir negavo.

Praėjusią savaitę 45-erių vyras ketino įsigyti mobilųjį telefoną. Už jį į pardavėjo sąskaitą jis pervedė sutartus pinigus. Tačiau prekės taip ir nesulaukė. Nukentėjusysis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams tvirtino patyręs 310 eurų nuostolį.

Pareigūnų pagalbos prireikė ir 43-ejų vyrui, internetu bandžiusiam įsigyti naudotą televizorių „Samsung“. Skelbimą nukentėjusysis internete rado dar praėjusių metų gruodžio 18 dieną. Sutaręs su pardavėju, pervedė jam 180 eurų. Televizoriaus iki šiol negavęs, kreipėsi į komisariatą.

Dėl abiejų sukčiavimo atvejų policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminius tyrimus.

Tokio tipo sukčiavimo atvejų, kai internetu siekiama parduoti įvairias prekes ir taip išvilioti pinigus iš patiklių pirkėjų, pasitaiko vis dažniau. Sukčių schema labai paprasta – dažnai socialiniuose tinkluose susikuriama anketa, kuria naudojantis įdedamas skelbimas apie parduodamas prekes. Dažnai apgavikai siekia parduoti elektronikos prietaisus – mobiliuosius telefonus, kompiuterius, televizorius, žaidimų konsoles ir pan. Sutarus su susidomėjusiu pirkėju ir šiam pervedus pinigus į nurodytą banko sąskaitą, pardavėjas dingsta kaip į vandenį.

Teisininkai tokiose situacijose pataria dar prieš įsigyjant prekę surinkti kuo daugiau duomenų apie pardavėją – vardą, pavardę, telefono numerį, susirašinėjimą su juo. Pervedus pinigus, būtinai išsaugoti banko sąskaitos išrašą. Pasijutus apgautam, nedelsiant kreiptis į artimiausią policijos komisariatą.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą