Buto savininkai atsitvėrę ir nuo kaimynų, ir nuo teismo

Dalintis:

Situacija J.Tumo-Vaižganto g. 122 daugiabutyje nesikeičia – vieno buto savininkų įkaitais tapę kaimynai šąla visą žiemą. Renovaciją atliekančių darbininkų neįsileidžiančio buto savininkę Tauragės šilumos tinklai padavė į teismą, tačiau ji teismo salėje nepasirodė. Bylos nagrinėjimas atidėtas, siekiant jai įteikti šaukimą.

Jau anksčiau „Tauragės kurjeryje“ rašėme, kad J.Tumo-Vaižganto g. 122-ajame daugiabutyje niekaip nepavyksta užbaigti renovacijos. Nuo visuomenės atsiriboję kaimynai neįleidžia į savo butą renovaciją vykdančių statybininkų, šie negali pakeisti radiatorių, nors jau visame name seniausiai šyla nauji įrenginiai. Aukščiau šio buto gyvenantiems žmonėms naujai įrengti radiatoriai nešyla visą žiemą. Per didžiuosius šalčius žmonėms pavyko butuose palaikyti vos kelių laipsnių virš nulio temperatūrą, nuo drėgmės ant sienų užsiveisė pelėsis.

Buto savininkus rasti bandė ir „Tauragės kurjerio“ žurnalistai. Internete galima rasti duomenų apie buto savininkės dukrą, jos darbovietę. Tačiau pabendrauti pavyko tik su buto savininkės dukters darbovietės kitame mieste direktore. Ši patikino žurnalistų numerį ir informaciją apie kilusias problemas perdavusi darbuotojai, tačiau renovacijos reikalai taip ir nepajudėjo.

Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmai. Mortos Mikutytės nuotrauka

Daugiabučio namo renovaciją administruojantys Tauragės šilumos tinklai bandė rasti taikų sprendimą, tačiau galiausiai įmonė buvo priversta kreiptis į Tauragės apylinkės teismą su civiliniu ieškiniu prašydama, kad teismas įpareigotų buto savininkus įleisti vidun darbininkus ir užbaigti renovaciją. Pirmasis teismo posėdis įvyko prieš savaitę, pirmadienį.

Kaip ir reikėjo tikėtis, į posėdį atvyko tik Tauragės šilumos tinklų atstovas Edvardas Dobrovolskis. Buto savininkės Stanislavos Č. į teismo posėdį prisikviesti nepavyko – paštu siųstas šaukimas grįžo neįteiktas, o galimai dukros el. paštu išsiųstas šaukimas nežinia ar perskaitytas.

– Atsakovei dokumentai siųsti pagal jos deklaruotos gyvenamosios vietos adresą, elektroniniu paštu dokumentai siųsti tuo pačiu adresu, kuriuo siunčiamos sąskaitos. Jos apmokamos, tai darytina išvada, kad elektroninio pašto dėžutė tikrinama, laiškus gavėjas mato, bet į juos nereaguojama, – teismui sakė šilumos tinklų atstovas, atsakydamas į klausimą, ką mano dėl bylos nagrinėjimo nedalyvaujant atsakovei.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Vis dėlto teisėja nusprendė, kad neturint informacijos, ar šaukimas apskritai civilinę atsakovę pasiekė, bylos nagrinėti negalima. Nuspręsta teismo posėdį atidėti.

Tauragės apylinkės teismo atstovas Mindaugas Radvila patikslino, kad teismas nusprendė, jog šaukimas nebuvo tinkamai įteiktas, todėl bylos nagrinėjimas atidėtas. Pats teismas po posėdžio ėmėsi aktyvių veiksmų, siekdamas surasti atsakovės giminaičius ir tokiu būdu įteikti šaukimą į posėdį, taip užtikrinant atsakovės teisę žinoti apie vykstantį procesą.

– Jūsų paminėta tikimybė, kad atsakovė ar jos giminaičiai gali atsisakyti priimti procesinius dokumentus, bylos eigos nesustabdys, nes teismų praktikoje tokių situacijų būta. Kiekvienu atveju teismas sprendžia individualiai, nepažeisdamas įstatymų, išnaudoja visas įmanomas priemones procesinius dokumentus šaliai įteikti. Teismai nepalieka žmonių likimo valiai, o iš proceso šalių tikisi bendradarbiavimo siekiant, kad procesas vyktų sklandžiai, užtikrinant proceso koncentracijos ir ekonomiškumo principus. Tačiau reikia nepamiršti, kad teismai vadovaujasi įstatymais, todėl negali priiminėti sprendimų pirmiausia neatsižvelgę į įstatymų nuostatas. Dažniausiai panaudojus visas įstatyme numatytas priemones procesas tęsiasi ir byla nagrinėjama šaliai nedalyvaujant, – sakė M.Radvila.

Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas kovo 12 dieną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą