Internetiniai sukčiai taikosi į bedarbius

Dalintis:

Internetiniai sukčiai vis labiau plečia savo neteisėtą veiklą ir ieško patiklių žmonių, iš kurių išvilioja pinigus. Policijos pareigūnai perspėja – siaučia ir darbą siūlantys, ir tariamas prekes internete parduodantys nusikaltėliai.

Pasak sukčių veiklą internete stebinčių pareigūnų, aktyviausiai pinigų viliojimas vyksta socialiniame tinkle „Facebook“. Internetiniai sukčiai žmones mulkina siūlydami darbą. Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės Linos Banienės, stebimos naujos sukčiavimo schemos.

– Internete žmonės susidomi skelbimais dėl lengvo uždarbio. Sukčiai tokiais atvejais ieško tarpininkų – žmonių, kurie sutinka naudoti savo banko sąskaitas svetimų pinigų pervedimams ir net išgrynina lėšas bei perduoda grynuosius pinigus nepažįstamiems asmenims arba juos perveda į kitą nurodytą sąskaitą. Pavyzdžiui, asmuo gauna į savo sąskaitą 300 eurų, 250 eurų perveda į nurodytą sąskaitą, o 50 eurų lieka kaip nustatyta „lengvo uždarbio“ dalis, – informavo L.Banienė.

Pasak policijos atstovės, internete nukenčia ir žemdirbiai. Ūkininkai, radę skelbimus apie parduodamus šieno rulonus, apmoka pardavėjo atsiųstą išankstinę sąskaitą, tačiau prekių nesulaukia, pardavėjai į skambučius ir žinutes neatsako, pinigų negrąžina.

– Sukčių taktikos tobulėja, jie pasitelkia vis įvairesnių metodų išvilioti iš gyventojų pinigus. Ypač reikėtų būti atsargiems internetinėje erdvėje. Čia tyko pavojus – netikros svetainės, elektroniniai laiškai su kenkėjiškomis nuorodomis, netikros investavimo platformos, taip pat sukčiai taikosi į skelbimų portalus, – sukčių metodus aiškino L.Banienė.

Nustačius sukčių, bausmė priklauso nuo padarytos žalos dydžio. Padarius žalą iki 3 MGL (150 eurų) taikoma administracinė atsakomybė, o daugiau nei 3 MGL užtraukia baudžiamąją atsakomybę.

– Policijos pareigūnų patarimas – niekam niekada neatskleisti jokių savo prisijungimo prie interneto banko ar kortelės duomenų. Primename, kad „Facebook“ paskyrose dažnai galima rasti patrauklių pasiūlymų – būkite atsargūs, – perspėja L.Banienė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą