fbpx

Jaunuolį smarkiai sumušęs vyras siunčiamas į kalėjimą

Dalintis:

Prieš šešerius metus surengtos egzekucijos atomazga teismo salėje pasiekta tik šiemet. Žiauriai Eičių gyventoją sumušęs Audrius Abukevičius nuteistas penkerius metus kalėti pataisos namuose.

Tauragės apylinkės teisme nagrinėtos bylos aplinkybės siekia dar 2014 metus, kai liepos 19 dieną Eičiuose gyvenanti moteris savo kieme aptiko sunkiai sužalotą anūką. Smarkiai sumuštas D.J. buvo tiesiog paliktas šalia moters namų. Vos ant suoliuko nusėdintį vaikiną pastebėjo moters anūkė. Į Eičius buvo skubiai iškviesti medikai.

Kaltinamasis teismui pareiškė duosiantis parodymus tik po to, kai bus apklausti visi liudytojai. Audrius Abukevičius savo kaltę neigė.

Teismo posėdyje liudijo ne tik nukentėjęs D.J., bet ir jo mama bei senelė. Abi moterys tvirtino pakraupusios lemtingą dieną nuo to, ką pamatė: nubrozdinimai, sumušimai, skaudžiai sužalota nugara. Sužaloto vaikino mama tvirtino, kad kai kurie ant nugaros buvę sužalojimai galėjo atsirasti jos sūnų velkant pririštą prie automobilio. Nukentėjęs D.J. teismui tvirtino ne viską atsimenantis dėl to, kad po įvykio praėjo daug laiko, o ir sąmonę po sumušimo buvo praradęs keliskart.

Teismo nuosprendyje skelbiama, kad į D.J. kiemą lemtingą vakarą atvykę kaltinamasis, A.Š., L.Š. ir dar vienas bendrininkas M.V. Nukentėjusysis sulaukė smūgio į galvą, buvo įsodintas į automobilį. Tuomet visi nuvažiavo į mišką. Ten D.J. smarkiai sumuštas, bandant priversti jį prisipažinti dėl A.Š. garažo apšvarinimo. Egzekucijos metu miške kartu buvo ir A.Š. Tačiau teismo iškviestas liudyti vyras visaip išsisukinėjo, keitė parodymus, vis bandydamas tvirtinti nematęs muštynių momento, buvęs pernelyg girtas, kad ką nors atsimintų.

Visi liudiję muštynių dalyviai tvirtino, kad D.J. nebuvo velkamas automobiliu. Tačiau, pasak liudijusios tyrėjos E.J., ikiteisminio tyrimo pradžioje kaltinamasis A.Abukevičius pripažino, jog vaikinas buvo velkamas automobiliu, tačiau tyrėjai pareiškęs, kad oficialių parodymų neduos.

D.J. teigė, kad po šių įvykių jam buvo nustatytas 45 proc. darbingumas dvejiems metams. Skaudžias įvykio pasekmes jis jaučia iki šiol – kamuoja įvairūs skausmai, sutrikusi atmintis.

Ikiteisminio tyrimo metu išsiaiškinta, kad susidorojime aktyviai dalyvavo ir M.V., tačiau jo iki šiol pareigūnams nepavyksta surasti ir perduoti į teisėsaugos rankas, todėl šiam vyrui iškelta atskira byla.

Tauragės apylinkės teismas pripažino A.Abukevičių kaltu dėl sunkaus D.J. sveikatos sutrikdymo. Jam skirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė, kurią nuteistasis turės atlikti pataisos namuose. Ši bausmė subendrinta su ankstesniu kito teismo nuosprendžiu, todėl iš viso įkalinimo įstaigoje A.Abukevičius turės kalėti penkerius metus ir 3 mėnesius. Vyras turės atlyginti Valstybinei ligonių kasai nukentėjusiojo gydymo išlaidas, kurios siekia beveik 3500 Eur.

D.J. teismui pateikė civilinį ieškinį, reikalaudamas 60 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo dėl sutrikdytos sveikatos. Tauragės apylinkės teismas šį reikalavimą sumažino iki 24 tūkst. eurų.

Nuosprendį dar galima skųsti.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą