Virginijos Eičienės „čekiukų“ skaidrinimas tęsiamas teisme

Dalintis:

Šiandien Tauragės rajono apylinkės teisme tęsiama buvusios Tauragės vicemerės, dabartinės savivaldybės tarybos narės Virginijos Eičienės jai, kaip tarybos narei, 2019–2023 metų kadenciją išmokėtų lėšų pagrįstumo byla. Viešąjį interesą ginanti Klaipėdos apygardos prokuratūra teismo prašo pripažinti politikę nepagrįstai praturtėjus ir į savivaldybės biudžetą reikalauja grąžinti beveik 20 tūkstančių eurų.

Antradienį teisme prisiekė ir parodymus davė artimiausi V.Eičienės šeimos nariai ir bendražygiai: sūnus Fabijonas Eičas, V.Eičienės sugyventinis Jonas Zeveckas, marti Asta Eičienė, brolis Jonas Samoška, Gaurės seniūnijos seniūnas partietis Vidmantas Skirius, Lauksargių bendruomenės pirmininkė Elvyra Grombergienė, partietė, Žygaičių bendruomenės vadovė, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Jolanta Vaitiekienė. Visi liudytojai tikino, jog V.Eičienė buvo dažna  bendruomenių švenčių ir seniūnijų lankytoja, karantino metu, kai buvo uždraustas bet koks bendravimas, važinėjo per seniūnijas ir gyventojams parūpindavo vaistų, Žygaičiuose besipykstančius šeimos narius palaikė morališkai. Teisme liudytojai vardijo, jog tarybos narė eidama pareigas naudojosi ne tik savo nauju automobiliu, bet ir skolindavosi juos iš brolio, sūnaus, marčios, sugyventinio.

Viešąjį interesą gina Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė Gina Skersinskytė, bylą nagrinėja teisėja Vida Butanavičiūtė

Į teismą Klaipėdos apygardos prokuratūra kreipėsi su civiliniu ieškiniu ir remiasi Tauragės savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos atlikto 2019–2023 m. Tauragės rajono savivaldybės tarybos veiklai panaudotų lėšų audito ataskaita. Kaip joje nurodoma, kadencijos metu V.Eičienei iš savivaldybės biudžeto buvo išmokėta 20 075 Eur tarybos nario veiklai vykdyti: 19 613 Eur politikė sunaudojo kurui, 481 Eur – asmeninio automobilio remontui. Kaip skelbiama audito ataskaitoje, lėšas kurui tarybos narė V.Eičienė naudojo ir kaip vicemerė būdama komandiruotėse užsienyje – Ukrainoje, Sakartvele, Slovakijoje, Lenkijoje bei koronaviruso pandemijos metu paskelbto karantino metu, kai bendravimas tarp namų ūkių buvo apribotas, o darbas visose įstaigose vyko nuotoliniu būdu. Karantino metu galimos išleisti lėšos buvo išnaudotos maksimaliai. Be to, audito ataskaitoje nurodoma, kad tarybos narė kurą pirko kiekvieną arba kas antrą dieną, kartais jo įsigydavo tokį kiekį, koks netelpa į automobilio kuro baką, kartais pildavosi naktį, pavyzdžiui, 1 valandą nakties, arba savo, kaip vicemerės, darbo valandomis. Už kurą degalinėse V.Eičienė atsiskaitydavo 14 skirtingų banko kortelių, keturiomis bankų kortelėmis atsiskaityta dažnai, 10 atvejų iš skirtingų kortelių buvo vienkartiniai – tokie duomenys matyti iš jos savivaldybės administracijai pateiktų pirkimo kvitų. Be to, politikė pirko skirtingų rūšių degalus – ir dyzeliną, ir benziną, nors jos asmeninis automobilis ir, kaip teisme liudijo V.Eičienės artimieji, visi kiti jai skolinti automobiliai buvo varomi dyzelinu.

Išsamų pasakojimą iš teismo salės skaitykite penktadienio „Tauragės kurjerio“ laikraštyje.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

5 komentarai

 1. Matosi moteris tikra dusios zmogus
  O giminaiciai artimi tikri euriniai ir issigime jau
  O per ta isgalvota pandemija zmones tik kvailino
  Teismas grybauja,nes pandemija juk neteiseta

 2. Susiginčijo kažkada asilas ir zuikis, kokios spalvos yra žolė. Zuikis sako: žalia, asilas sako: mėlyna. Ir ginčas nesibaigia, kaip ir čia. Nuėjo pas liūtą spręsti klausimo. Liūtas išklausė argumentus ir sako zuikiui: tau yra savaitė priverstinių arba viešųjų darbų. Praeina savaitė, zuikis grįžta ir klausia: liūte, už ką? Taigi akivaizdu, kad žolė yra žalia. Liūtas atsako: už tai, kad tu ginčijiesi su asilu dėl akivaizdžių faktų.

 3. Politikoje, kaip ir gramatikoje, klaida, kurią daro visi, įteisinama kaip taisyklė.

 4. visus varyti lauk on

  kodėl nepanaikinamas savivaldybės tarybos narės mandatas, kodėl kiti nusikaltimo bendrininkai vadovauja ir toliau savivaldybei

Palikite komentarą